В Україні стало менше небанківських фінансових установ

НБУ оприлюднив результати ліцензування та реєстрації фінансових установ у січні 2021 року.

Згідно з ними, до Національного банку у звітному періоді надійшло 552 запити від учасників ринку. Найбільша кількість запитів стосувалася фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців – 440. Кількість запитів щодо кредитних спілок становила 41, а страховиків – 71.

На початку року до НБУ подано рекордну кількість заяв на анулювання ліцензій. Також прийнято багато рішень щодо погодження набуття істотної участі у фінансових установах.

Станом на 31 січня 2021 року Національним банком ухвалені рішення щодо:

– погодження набуття істотної участі у банках (1);

– погодження набуття істотної участі в небанківських установах (18) та збільшення істотної участі (1);

– відмови в погодженні набуття істотної участі в небанківських установах (8);

– погодження керівників банків (11);

– відмови в погодженні керівників банків (2);

– видачі ліцензій фінансовим компаніям (2);

– відмови у видачі ліцензій фінансовим компаніям (3);

– анулювання всіх ліцензій кредитних спілок (1), ломбардів (4), фінансових компаній (9) (за ініціативою заявника) та (0) (примусово);

– анулювання частини наявних ліцензій фінансових компаній (45) (за ініціативою заявника) та (0) (примусово);

– включення до ДРФУ фінансових компаній (2);

– виключення з ДРФУ кредитних спілок (4), ломбардів (1), фінансових компаній (5), з реєстру лізингодавців (3) (за ініціативою заявника) та (0) (примусово);

– відмови у включенні до ДРФУ (1);

– реєстрації правил добровільного страхування в новій редакції або змін до них (1);

– припинення визнання небанківських фінансових груп (1).

Станом на 31 січня 2021 року в Україні діяло 73 банки та 2006 учасників ринків небанківських фінансових послуг. У січні Національний банк ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ «Місто Банк».

Кількість учасників небанківського ринку зменшилася з 2065 до 2006. Наразі небанківський ринок складається зі 190 ризикових (non-life) та 20 лайфових (страхування життя) страховиків, 301 ломбарду (було 302), 318 кредитних спілок (було 322), 143 лізингових компаній (було 146), 969 фінансових компаній (було 1020), 65 страхових брокерів. На платіжному ринку працює 36 платіжних систем, створених резидентами, та 13 міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами.

У січні за власною ініціативою залишили ринок та були виключені з реєстрів чотири кредитні спілки, один ломбард, три лізингові компанії та п’ять фінансових компаній.

Також з ДРФУ (КІС НБУ) були вилучені записи про 47 фінансових компаній-управителів, які мають ліцензії на діяльність з управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю. Такі особи після набуття чинності Законом про «спліт» стали піднаглядними Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка веде їхній облік.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: