В Україні створять єдиний реєстр аграрних розписок

На даний момент вже проведено підготовчу роботу щодо організації тендеру на створення реєстру, впровадження якого планується до кінця вересня 2017 року.

Як передає прес-служба Мінагрополітики, за період впровадження Проекту аграрних розписок в Україні було видано 80 таких документів, що дозволило сільгоспвиробникам залучити понад 467 млн. грн. Наразі розписки діють у 8 областях і пріоритетним завданням Міністерства є поширення Проекту на всю територію України (ІНФОГРАФІКА).

Такі дані навела заступник Міністра аграрної політики та продовольства Олена Ковальова під час засідання робочої групи з питань удосконалення механізмів функціонування аграрних розписок. Зустріч відбулася за участі профільних спеціалістів Міністерства, представників Аграрного союзу України, Інституту розвитку аграрних ринків, експертів Міжнародної фінансової корпорації та Європейського банку реконструкції та розвитку.

За словами пані Ковальової, в цій сфері не було зареєстровано жодного випадку банкрутства. Сьогодні йде робота над створенням єдиного національного реєстру аграрних розписок за підтримки МФК, що дозволить розширити географію дії Проекту на всю країну.

«На березень-квітень заплановано проведення відбору розробника реєстру. Травень-серпень – відпрацювання його функціоналу й організація тестового запуску. Сподіваюсь, що до кінця вересня ми матимемо в дії повноцінний національний реєстр, що дозволить масштабувати Проект і залучати ще більший об’єм фінансових ресурсів в аграрну галузь країни», – відзначила заступник Міністра.

Варто зазначити, що аграрна розписка – це товаророзпорядчий документ, що фіксує безумовне зобов’язання боржника, яке забезпечується заставою, здійснити поставку сільськогосподарської продукції або сплатити грошові кошти на визначених у ньому умовах.

Ключові особливості аграрних розписок є:

– безумовне зобов’язання позичальника;

– застава майбутнього врожаю;

– реєстрація нотаріусом в Реєстрі аграрних розписок;

– швидка процедура примусового виконання.

Типи аграрних розписок:

– товарна (виплата продукцією);

– фінансова (виплата грошима після продажу врожаю).

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: