Обсяги початкових платежів через СЕП Національного банку зросли на 38%

Торік система електронних платежів НБУ працювала ефективно та надійно, забезпечуючи високий рівень безпеки міжбанківських переказів у національній валюті, повідомляє прес-служба регулятора.

У 2020 році через СЕП було здійснено 385 млн. початкових платежів на суму майже 45 трлн. грн., що більше на 38% за сумою ніж у 2019 році (384 млн. початкових платежів на суму майже 33 трлн. грн. відповідно).

У середньому за день у СЕП упродовж минулого року оброблялося близько 1,5 млн. початкових платежів на суму 178 млрд. грн. Водночас потенційно система здатна обробляти упродовж одного банківського дня практично у 10 разів більше платежів ніж теперішні обсяги.

Переважна більшість початкових платежів торік надіслали до системи банки України та їхні філії – 94% від їх загальної кількості.

Як свідчить структура платежів у системі у 2020 році:

– за кількістю найчастіше оброблялися невеликі платежі: до 1 тис. грн. – 49%; від 1 тис. грн. до 100 тис. грн. – 47%; від 100 тис. грн і більше – 4%;

– за сумою найбільше платежів припадало на великі платежі: до 1 тис. грн. – менше 1%; від 1 тис. грн. до 100 тис. грн. – 5%; від 100 тис. грн. і більше – 95%.

Слід нагадати, що із серпня минулого року СЕП запрацювала в режимі 23/7. Це стало першим етапом для майбутнього переходу системи на цілодобовий режим роботи. Перехід СЕП на режим роботи 24/7 планується реалізувати в межах модернізації системи разом з її переходом на міжнародний стандарт ISO 20022. Зокрема, у 2021 році регулятор планує активно працювати над цим проектом, мета якого – осучаснення фінансової інфраструктури України відповідно до світових тенденцій та вимог часу й бізнесу, а також підвищення конкурентоспроможності нашої країни та її інтеграція зі світовими ринками.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: