Ринок платіжних послуг отримає нове законодавство

Верховна Рада незабаром розгляне проект закону «Про платіжні послуги». На це звертає увагу НБУ на своїй офіційній сторінці у Facebook.

Національний банк сподівається, що Верховна Рада прийме даний законопроект (реєстраційний №4364), адже без цього можна залишитися заручниками морально застарілого Закону «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», ухваленого ще 20 років тому. А за цей час ринок платіжних послуг і України, і всього світу кардинально змінився.

У Нацбанку назвали основні позитивні зміни, які принесе цей законопроект.

По-перше, він передбачає імплементацію в Україні концепції відкритого банкінгу (Open banking). Він об’єднає різних надавачів платіжних послуг і технологічні платформи в єдину систему, що дасть можливість споживачу користуватися безпечними й інноваційними онлайн-сервісами та легко й зручно управляти своїми коштами. Крім того, це стане потужним поштовхом для розвитку фінтеху.

По-друге, на ринку платіжних послуг в Україні зʼявляться нові «гравці». Для небанківських надавачів платіжних послуг стане необов’язковою участь у платіжних системах, щоб надавати послуги з переказу коштів. Безумовно, це спростить їхню діяльність і надасть нові можливості споживачам. Зросте конкуренція на ринку і, як наслідок, якість платіжних послуг.

По-третє, посилиться рівень захисту платіжних операцій та персональних даних клієнтів. Адже з’явиться вимога про застосування посиленої автентифікації користувачів та підвищяться вимоги до мінімізації ризиків під час надання послуг з переказу коштів.

В НБУ впевнені, що ухвалення законопроекту відкриє нові можливості як для мільйонів споживачів платіжних послуг в Україні, так і інноваційного розвитку економіки нашої держави.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: