Вкладення в інвестсертифікати венчурних фондів несе певні ризики для фізосіб

«Українська біржа» попереджає інвесторів – фізичних осіб про ризики, які можуть бути пов’язані із здійсненням інвестицій у сертифікати венчурних фондів. Відповідну інформацію УБ оприлюднила на своїй сторінці у Facebook.

У повідомленні Біржі зазначається, що згідно з частиною другою статті 4 Закону «Про інститути спільного інвестування» фізична особа може бути учасником венчурного фонду за умови придбання цінних паперів такого фонду в кількості, яка за номінальною вартістю цих цінних паперів складає суму не менше ніж 1500 мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, встановленому законом на 1 січня 2014 року, тобто на суму не меншу ніж 1827000 гривень.

Фізична особа, яка придбала інвестиційні сертифікати венчурного фонду та до якої право власності перейшло відповідно до частини другої статті 4 Закону «Про депозитарну систему України», стає власником інвестиційних сертифікатів. У випадку придбання фізичною особою інвестиційних сертифікатів на загальну суму, меншу ніж 1827000 гривень, така фізична особа отримує лише речові права на цінні папери та не набуває статусу учасника венчурного фонду. Щоб отримати статус учасника венчурного фонду (отримати права за цінними паперами) інвестор – фізична особа повинна придбати інвестиційні сертифікати відповідного венчурного фонду, які в сумі з придбаними раніше інвестиційними сертифікатами досягнуть за номінальною вартістю встановлений законодавством поріг.

Інвестору, який придбав пакет інвестиційних сертифікатів венчурних фондів, загальна номінальна вартість якого більше ніж 1827000 гривень, та який має намір продати свої інвестиційні сертифікати, необхідно розуміти, що кількість потенційних покупців, враховуючи вимоги законодавства щодо участі фізичних осіб, буде обмежено.

Зазначене повідомлення про ризики не має за мету відмовити потенційних інвесторів від здійснення операцій з інвестиційними сертифікатами венчурних фондів, що включені в біржовий список АТ «Українська біржа». Зазначене повідомлення здійснено з метою допомогти інвестору оцінити ризики, пов’язані з інвестуванням у такі цінні папери та прийняти зважене інвестиційне рішення.

Потенційний інвестор повинен уважно ознайомитися з проспектом емісії цінних паперів, регламентом інституту спільного інвестування та прийняти зважене рішення про інвестування коштів з урахуванням зазначених обмежень та власної мети інвестування.

Враховуючи вищевикладене, «Українська біржа» рекомендує кожному інвестору – фізичній особі уважно розглянути питання про те, чи є вкладення в інвестиційні сертифікати венчурних фондів, які включені в біржовий список АТ «Українська біржа», прийнятними для інвестора, з урахуванням його інвестиційних цілей, досвіду та фінансових можливостей, а також інших факторів (у тому числі факторів ризику), які можуть бути важливі у зв’язку із такими інвестиціями.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: