Індекс капітальних інвестицій – 2016

За підсумками січня–грудня 2016 року Індекс капітальних інвестицій в Україні склав 118%. В абсолютному виразі торік вітчизняними підприємствами та організаціями за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 326,2 млрд. грн. капітальних інвестицій.

Індекс капітальних інвестицій відображає зміну обсягів капітальних інвестицій за періоди, що обрані для порівняння. Він розраховується як відношення вартості активів, в які інвестовано кошти в певному періоді, продефльованої на відповідні індекси цін, до середньої вартості активів, в які інвестовано кошти в базисному році (2010=100%).

За даними Державної служби статистики, головним джерелом фінансування капітальних інвестицій залишаються власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких освоєно 69,4% загального обсягу. Частка залучених та запозичених коштів, а саме кредитів банків і коштів іноземних інвесторів, становила 10%.

За рахунок державного та місцевих бюджетів освоєно 9,4% капітальних інвестицій.

Найвагомішу частку капітальних інвестицій (96,7% загального обсягу) освоєно у матеріальні активи, з яких у будівлі та споруди – 48,4% усіх інвестицій, у машини, обладнання та інвентар і транспортні засоби – 44,3%. У нематеріальні активи вкладено 3,3% загального обсягу капітальних інвестицій.

На капітальний ремонт активів спрямовано 25,6 млрд. грн. капітальних інвестицій (7,8% від загального обсягу).

У розрізі галузей економіки найбільші обсяги капітальних інвестицій торік зафіксовані у промисловості (33,3% від загального обсягу), у сільському, рибному та лісовому господарстві (13,8%), у будівництві (12,6%), в оптовій та роздрібній торгівлі й ремонті автотранспортних засобів (7,7%), на транспорту, у складському господарстві, поштовій і кур’єрській діяльності (7,6%).

Серед регіонів лідерами за такими інвестиціями у 2016 році стали м. Київ (27% від загального обсягу), Київська (9,5%), Дніпропетровська (9,4%), Львівська (5,2%) та Харківська (4,8%) області.

Більш детально – у звіті Держстату

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: