В Україні планують оперативно побудувати фондовий ринок

Прем’єр-міністр України у ході онлайн-наради обговорив з урядовцями та міжнародними партнерами проект Меморандуму щодо створення ринку капіталів в Україні. Про це повідомляє прес-служба КМУ.

Зокрема, Денис ШМИГАЛЬ нагадав, що під час минулої зустрічі була представлена дорожня карта розвитку ринку капіталу в Україні та була досягнута домовленість про напрацювання проекту Меморандуму.

«Меморандум має задовольнити всіх підписантів. Для мене важливий результат і коректний процес залучення партнерів. Документ має засвідчити наміри сторін, дати нам змогу почати працювати над дорожньою картою та рухатися вперед», – зазначив він.

Зі свого боку Голова НКЦПФР Тимур ХРОМАЄВ відзначив, що текст Меморандуму узгоджений, залишається дискусія щодо одного питання. За його словами, всі конструктивні пропозиції сторін були враховані, і Меморандум практично готовий до підписання.

Директор офісу економічного зростання USAID Фархад ГАУССІ зауважив, що сторони досягли великого прогресу в розробці концепції створення ринку капіталів, і USAID готовий працювати спільно, щоб перетворити її на реальність. Він додав, що процес доопрацювання документа дасть можливість врахувати думку МВФ та інших міжнародних партнерів. Крім того, Фархад Гауссі підкреслив, що USAID, на знак прихильності до втілення ідеї в життя, дасть розпорядження розпочати процес закупівлі та процес техніко-економічного обґрунтування проекту, щоб рухатися вперед.

Як зазначила старший банкір ЄБРР Ірина КРАВЧЕНКО, документ відображує прагнення всіх учасників ринку про те, що необхідно створити ефективний ринок, який допоможе залучити інвестиції в Україну.

Представниця Американської торговельної палати Олена КОШАРНА підкреслила, що ACC підтримує Меморандум, адже це є унікальною нагодою для створення ринку капіталів в Україні. Вона додала, що вперше бачить проект, коли б усі сторони згуртувалися довкола результату.

На завершення Денис Шмигаль подякував учасникам наради за їхній внесок та підкреслив, що потрібно якнайшвидше узгодити текст Меморандуму, аби вийти на активну роботу зі створення ринку капіталів в Україні: «Переконаний, з вашою допомогою ми зможемо оперативно вибудувати в Україні якісний фондовий ринок. Це виведе нашу країну в коло розвинених світових держав».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: