Як оподатковуватимуться операції на ринках фінпослуг та капіталу

НАБУ опрацьовує з НКЦПФР підходи до оподаткування операцій  на ринках фінансових послуг та капіталу, зазначається на офіційній сторінці Асоціації у Facebook.

Вирішення податкових питань щодо операцій  на ринках фінансових послуг та капіталу є однією із найбільш необхідних умов для перезавантаження та розвитку зазначених сфер.

Тому НАБУ активно включилась в процес обговорення з НКЦПФР проекту закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо приведення податкового законодавства у відповідність до законів, які регулюють ринки фінансових послуг та капіталу)», що планується до реєстрації у Парламенті.

Основні пропозиції НАБУ стосуються:

– виконання банками функції податкового агента з податку на доходи нерезидентів;

– необхідності чіткого визначення термінів «продаж цінних паперів та деривативних контрактів, вартість яких визначена в іноземній валюті»; «продаж інвестиційного активу виражені в іноземній валюті»; «витрати на придбання інвестиційного активу здійснені в іноземній валюті» тощо;

– збереження існуючого на сьогодні переліку операцій, які не є об’єктом оподаткування, адже їх звуження призведе до: подорожчання послуги та  відтоку клієнтів, зменшення активності на ринку; зниження інвестиційної привабливості державних облігацій України;

– окремих аспектів питання врахування збитків та низки технічних уточнень.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: