Послуги фінансового лізингу в Україні надають 17 банків

Упродовж 2020 року українські банки уклали угод з фінансового лізингу на суму 6,7 млрд. грн., що на 14% менше ніж за попередній рік, інформує Асоціація «Українське об’єднання лізингодавців».

У ІV кварталі приріст вартості нових лізингових угод банків становив 2,9 млрд. грн., що є найвищим показником минулого року. Динаміка надання лізингових послуг банками продовжувала стрімко зростати два квартали поспіль.

Послуги фінансового лізингу в 2020 році надавали 17 вітчизняних банків. Частка трьох найактивніших банків значно зросла і досягла рівня 68% від загальної вартості угод. До найбільш активних банків за підсумками року належали «Укргазбанк» (29% від вартості нових угод всіх банків), «Приватбанк» (24%) і «Кредобанк» (16%).

Портфель лізингових угод банків зріс на 10% упродовж звітного періоду при загальній вартості 11 млрд. грн. Зростання портфелю також продовжувалося вже два квартали поспіль. Загалом трійка найбільших банків за розміром лізингового портфелю мала частку в 63% від загальної вартості портфелів банків, а десять найбільших банків – 98%.

Частка юридичних осіб в нових лізингових угодах з банками склала 88%, тоді як частка фізичних осіб – 12%. У портфелях частка корпоративного сегменту є аналогічною.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: