Нацбанк перевірятиме небанківські фінустанови на основі ризик-орієнтованого підходу

НБУ затвердив нове Положення про організацію, проведення та оформлення результатів інспекційних перевірок учасників ринків небанківських фінансових послуг, інформує його прес-служба. 

У липні 2020 року з набранням чинності закону про «спліт»  Національний банк отримав повноваження проводити інспекційні перевірки учасників ринків небанківських фінансових послуг.

Нове Положення дозволить регулятору ефективно та системно здійснювати інспекційні перевірки згідно з новим ризик-орієнтованим підходом. НБУ керуватиметься принципом пропорційності, оцінюватиме ризики та доцільність. Крім того, під час інспекційних перевірок він отримуватиме актуальну інформацію про ринок, зможе запобігати правопорушенням та своєчасно комунікувати з учасниками ринку.

Національний банк здійснюватиме:

– планові інспекційні перевірки. Вони проводяться відповідно до річного плану, який затверджується Правлінням НБУ до 25 грудня року, що передує року проведення перевірок. План перевірок на 2021 рік був оприлюднений у грудні минулого року;

– позапланові інспекційні перевірки. Вони проводяться на підставі наказу Національного банку за наявності законних підстав.

Крім того, якщо до складу фінансової групи входять небанківські фінансові установи, які регулює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, НБУ може ініціювати перед нею проведення інспекційних перевірок учасників групи на консолідованій основі.

За результатами інспекційної перевірки Нацбанк складатиме довідки та звіт. Довідки надаватимуться об’єкту перевірки на етапі завершення перевірки. Звіт міститиме рекомендації та враховуватиме можливі обґрунтовані заперечення до фактів, викладених у довідках. Якщо Національний банк виявлятиме порушення вимог законодавства в частині регулювання діяльності з надання фінансових послуг, то готуватиме пропозиції про надання розпорядження про усунення порушення та/або доцільність застосування до об’єкта перевірки адекватного заходу впливу.

Зазначені норми містяться у Постанові Правління НБУ від 26 лютого 2021 року №22 «Про затвердження Положення про організацію, проведення та оформлення результатів інспекційних перевірок учасників ринків небанківських фінансових послуг». Вона набрала чинності з 3 березня 2021 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: