Реєстр учасників фондового ринку буде розширено

НКЦПФР оприлюднила доопрацьований проект Рішення «Про затвердження Порядку ведення реєстрів учасників фондового ринку».

Документ було розроблено Департаментом методології регулювання професійних учасників ринку цінних паперів НКЦПФР з метою приведення нормативно-правових актів Комісії у відповідність до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг».

У зв’язку з набранням чинності зазначеним Законом, діяльність з адміністрування недержавних пенсійних фондів та діяльність з управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю до професійної діяльності на фондовому ринку віднесено до професійної діяльності на фондовому ринку.

Відповідно до Закону «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Комісія, зокрема, визначає порядок ведення та веде реєстр професійних учасників ринку цінних паперів, інститутів спільного інвестування, недержавних пенсійних фондів та саморегулівних організацій.

Задля виконання завдань, покладених на Комісію, та приведення її нормативно-правових актів у відповідність до вимог вказаного Закону виникла потреба у прийнятті Положення про ведення реєстрів учасників фондового ринку.

За результатом оприлюднення Рішення на офіційному веб-сайті Комісії до неї надійшли зауваження та пропозиції до проекту Рішення від Української асоціації інвестиційного бізнесу та Національної асоціації Недержавних пенсійних фондів та Адміністраторів недержавних пенсійних фондів.

Дані пропозиції та зауваження були розглянуті Комісією та враховані частково, внаслідок чого проект Рішення було доопрацьовано.

Крім того, зазначеним проектом Рішення скасовується Рішення НКЦПФР від 22.12.2020 р. №802 «Про затвердження Порядку ведення реєстрів учасників фондового ринку».

Більш детально – у проекті Рішення НКЦПФР «Про затвердження Порядку ведення реєстрів учасників фондового ринку»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: