Фінтех-трансформація все більше проникає в усі сфери бізнесу

Нові фінтех-рішення і продукти у майбутньому допоможуть створити безшовність у використанні сервісів, що задаватиме напрямок для розвитку українського ринку.

Як зазначила Менеджер напрямку консалтингових послуг компанії Baker Tilly в Україні Катерина СИНЬКОВА, волатильний 2020 рік прискорив цифрове зрушення у використанні різних фінансових сервісів, йдеться у повідомленні Компанії. Криза підштовхнула бізнес до активного розвитку технологій, відбулося чимале зростання попиту на дистанційні фінансові послуги та гнучкості в управління власними фінансами. Фінтех-трансформація набирає обертів і все більше проникає як у сфери життя, так і в усі сфери бізнесу.

Торік після початку карантину були запровадженні заходи соціального дистанціювання усіх категорій клієнтів, які гостро відчули необхідність широкого застосування онлайн-продуктів та послуг: від комунальних платежів для фізичних осіб до управління ліквідністю та факторингу у великих компаніях. Фінтех адаптується до нових реалій і пропонує ідеї для регуляторів та політиків, які прагнуть сприяти інноваціям та отримувати вигоди від галузі, одночасно керуючи ризиками, що виникають для споживачів, інвесторів, фінансової стабільності та цілісності.

Фінтех по всьому світу представлений чималою кількість послуг, проте найпрогресивніші компанії розвиваються у таких напрямках:

– Кредитування;

– Блокчейн/віртуальні активи;

– Регулювання у сфері аудиту, ризик-менеджменту та комплаєнсу;

– Персональні фінанси;

– Платежі та перекази;

– Страхування;

– Управління капіталом;

– Іпотека та нерухомість.

В Україні фінтех-індустрія теж знаходиться в активній фазі росту. Криза спричинила зростання чисельності користувачів мобільних пристроїв, а динамічний розвиток електронної комерції сприяв швидкій адаптації цифрових платежів по країні. За даними UAFIC, в Україні працює понад 100 фінтех-компаній, переважна більшість з яких – провайдери платіжних сервісів. В нашій країні гарно розвинені ринок онлайн-кредитування та інфраструктурні рішення. За останній час на ринку з’явилась чимала кількість фінтех-стартапів із мобільними додатками та у співпраці з провайдерами інших послуг (медичних, туристичних, салонів краси тощо).

Доступний мобільний інтернет, залученість держави і бізнесу, а також сильна IT-сфера роблять Україну одним з найбільш перспективних і вдалих місць у світі для зародження фінтех-проектів. Розуміючи переваги, та аби нівелювати перепони і стримуючі фактори на ринку, Національний банк розробив власну модель сталої фінтех-екосистеми України-2025, основою якої є такі елементи: регулювання та політика, капітал, попит і таланти. Ці елементи у взаємодії створять замкнутий цикл – від зародження інновацій та їхньої акселерації до регулювання інноваційних продуктів, сервісів та їхньої капіталізації.

Аналізуючи минулий рік, можна стверджувати, що попит на дистанційні послуги буде й надалі зростати швидкими темпами, очікується розширення партнерства з іншими установами, крім банків, що надають послуги споживачам (страхові компанії, ріелтори та забудовники, фінансові компанії).

Технологічна революція дісталася й України, тому компаніям, які тільки придивляються до фінтех-індустрії, доведеться поквапиться із запровадженням своїх продуктів у гонитві за клієнтом.

За словами пані Синькової, можна виділити п’ять переваг, які отримує український споживач від розвитку фінтех-послуг:

  1. Знижується вартість та швидкість проведення безготівкових розрахунків.
  2. Зменшується необхідність відвідування фінансових установ для управління власними фінансами, проведення операцій з кредитами.
  3. Знижується ризик шахрайських дій, пов’язаних із утриманням готівки.
  4. Конкуренція на ринку за клієнта розширює перелік запропонованих продуктів та встановлюватиме високі критерії якості.
  5. Розвиток інших напрямів фінтеху (окрім банківських послуг) надасть можливість зручного використання послуг страхування, медичного обслуговування, обслуговування нерухомості тощо.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: