Фінансовий сектор переходить на новий стандарт звітності

Банки і небанківські фінансові установи незабаром подаватимуть свою фінансову звітність на основі Таксономії МСФЗ за міжнародним стандартом XBRL, інформує прес-служба НБУ.

Вони використовуватимуть XBRL формат для складання річної, консолідованої фінансової звітності та проміжної (квартальної) звітності, що замінить різні підходи до розкриття показників звітності, які існують зараз.

Це вдосконалить звітність українських фінансових установ та дозволить структурувати фінансові дані відповідно до Таксономії МСФЗ в єдиному електронному форматі, сумісному з європейськими та міжнародними стандартами.

Реформування фінансової звітності банків та небанківських фінансових установ Національний банк здійснює за підтримки Європейського Союзу, зокрема проекту «Впровадження практики ЄС з бухгалтерського обліку, фінансової звітності та аудиту в Україні» (проект EU-FAAR).

Співпраця НБУ та проекту EU-FAAR охоплює, зокрема, стандартизацію подання фінансової звітності в електронній формі, а також надійних та співставних фінансових даних за міжнародно визнаною Таксономією МСФЗ в форматі XBRL.

Прогрес, досягнутий Нацбанком у співпраці з проектом ЄС EU-FAAR, був визнаний міжнародною організацією XBRL International, що встановлює цей стандарт.

«Команда Національного банку разом із проектом EU-FAAR ефективно та результативно працює над удосконаленням звітності фінансового сектору. Це дозволить нашій країні приєднатися до міжнародного співтовариства держав, в яких суб’єкти звітування складають якісну фінансову звітність у форматі XBRL. Ми раді продовжувати нашу якісну взаємодію з проектом EU-FAAR та спільно досягати прогресу в реалізації цього складного та амбіційного завдання», – наголосив Директор Департаменту бухгалтерського обліку НБУ Богдан ЛУКАСЕВИЧ під час другого засідання Наглядового комітету проекту EU-FААR.

Він додав, що запровадження фінансової звітності в єдиному електронному форматі відповідно до вимог Ради з міжнародних стандартів бухгалтерського обліку є наразі одним із складних та водночас пріоритетних напрямів реформ фінансового сектору.

Запровадження звітності відповідно до Таксономії МСФЗ XBRL має багато переваг для України, зокрема:

– посилення прозорості фінансової звітності та результатів діяльності суб’єктів звітування;

– відкритий та доступний стандарт обміну бізнес-інформацією;

– підвищення інвестиційної привабливості завдяки зрозумілим для міжнародної спільноти та співставним структурованим фінансовим даним.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: