НКЦПФР роз’яснила новий механізм подання фінансової звітності

Відповідна інформація оприлюднена на офіційному сайті регулятора.

Зокрема, Комісія, керуючись повідомленням Комітету з управління Системою фінансової звітності (СФЗ) від 30.12.2020 р., оприлюдненим на сайті СФЗ (frs.gov.ua), в межах своїх повноважень повідомляє наступне.

Відповідно до частини п’ятої статті 12-1 Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» складати і подавати фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність органам державної влади та іншим користувачам на їх вимогу на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами в єдиному електронному форматі, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку – повинні підприємства, зазначені у частині другій цієї статті Закону.

Пунктом 1¹ Розділу V «Прикінцеві положення» Закону встановлено, що першим звітним періодом, за який підприємства, що зобов’язані застосовувати міжнародні стандарти, подають фінансову звітність на підставі таксономії за міжнародними стандартами в електронній формі, є 2020 рік.

З метою отримання можливості подання фінансової звітності у форматі іXBRL, підприємствами здійснюються реєстраційні процедури у Центрі збору фінансової звітності (портал «Реєстрація суб’єктів звітування»).

Комісія зазначає, що кампанія з подання підприємствами фінансової звітності, складеної на основі Таксономії UA XBRL МСФЗ, за 2020 рік, може бути розпочата лише після оновлення електронного формату Таксономії UA XBRL МСФЗ 2020, яке проводиться спільно Проектом EU-FAAR, Міністерством фінансів України, Комісією та Національним банком України.

Про встановлені терміни подання річної фінансової звітності за 2020 рік та проміжної фінансової звітності у 2021 році в форматі UA XBRL МСФЗ до Центру збору фінансової звітності «Система фінансової звітності», суб’єктів господарювання буде повідомлено додатково.

За несвоєчасне подання у 2021 фінансової звітності за 2020 рік та проміжної фінансової звітності 2021 року в форматі UA XBRL МСФЗ до Центру збору фінансової звітності «Система фінансової звітності», НКЦПФР не будуть застосовуватися заходи впливу до суб’єктів звітування.

При цьому регулятор звертає увагу на те, що залишаються чинними вимоги нормативно-правових актів НКЦПФР щодо подання адміністративних даних та інформації у вигляді електронних документів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: