Ряд страхових компаній та кредитних спілок порушують фінансові нормативи

Нацбанк за результатами перевірки звітності за друге півріччя 2020 року встановив низку порушень обов’язкових фінансових нормативів, які мають вплив на платоспроможність страхових компаній та кредитних спілок. Обов’язкові фінансові нормативи порушили 46 страховий компаній та 9 кредитних спілок. Про це інформує прес-служба регулятора.

Також НБУ зафіксував факти неподання звітності 15 страховиками та 14 кредитними спілками. Страхові компанії, які не подали звітність, тривалий час мали складнощі із дотриманням обов’язкових фінансових нормативів.

За результатами порушень Національний банк склав відповідні акти та направив фінансовим установам, які мають право упродовж семи робочих днів із дня отримання акту надати регулятору письмові заперечення або пояснення щодо вчиненого порушення.

Керівники фінансових установ будуть запрошені Нацбанком на розгляд актів про правопорушення для надання пояснень чи заперечень щодо допущених порушень. Запрошення буде надіслане не пізніше ніж за пʼять робочих днів до дати такого розгляду.

«Ми посилено слідкуємо за роботою високоризикових сегментів небанківського ринку – страховиків та кредитних спілок. Виконання обов’язкових нормативів дозволяє кредиторам та клієнтам цих фінансових установ почуватися захищеними. Попри загальне зниження кількості порушників у 2020 році, ми як регулятор повинні своєчасно реагувати на невиконання нормативів. Адже їхнє дотримання та подання звітності – одна із ключових пруденційних вимог до гравців ринку. Якщо порушення не будуть усунені, ми найближчим часом розглядатимемо можливість застосування заходів впливу до таких фінустанов. На розгляд актів обов’язково будуть запрошені керівники фінустанов для надання пояснень щодо самого порушення та анонсування заходів для його усунення», – наголосив Заступник Голови НБУ Ярослав МАТУЗКА.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: