В Україні існує необхідність запровадження другого рівня пенсійної системи

Одним зі шляхів підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян є запровадження другого рівня пенсійної системи – накопичувальної системи пенсійного забезпечення. Адже досі виплати в Україні не дозволяють пенсіонерам мати достатній рівень життя. Водночас ресурсів Державного бюджету для суто математичного підвищення пенсій також недостатньо.

Про це повідомив Заступник Міністра фінансів Роман ЄРМОЛИЧЕВ, інформує прес-служба Міністерства.

«На сьогодні це питання активно обговорюється. Адже для запровадження цієї системи виникає необхідність у детальному вивченні можливості економіки України забезпечити збереження та дохідність коштів учасників системи накопичувального пенсійного забезпечення. Тобто на сьогодні є важливим зміцнення економіки та створення підґрунтя для запровадження другого рівня пенсійної системи», ‒ наголосив він.

Як пояснює Роман Єрмоличев, наразі в Україні функціонує солідарна система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (І рівень), відповідно до якої всі кошти, що перераховуються підприємствами та застрахованими особами до Пенсійного фонду України, одразу ж виплачуються нинішнім пенсіонерам.

«З кожним роком здатність солідарної системи забезпечувати гідний розмір пенсії громадян погіршується. Так, у 2020 році показник економічно активного населення працездатного віку становив 16,9 млн. осіб, у той час як, за даними Пенсійного фонду, чисельність застрахованих осіб становила 12,8 млн. осіб. Тобто інші 4,1 млн. осіб є не застрахованими і не сплачують ніяких внесків, що позбавляє їх права на гідну пенсію в старості. Тому для отримання достойної пенсії необхідно сплачувати внески. Нинішня пенсійна система в Україні стикається з важливими соціальними та фінансовими викликами, які потребують термінового вирішення, оскільки ці виклики з часом лише посиляться», ‒ зазначив Роман Єрмоличев.

Зважаючи на чисельність пенсіонерів в Україні, можна зазначити, що протягом останніх років вона зменшується і станом на 1.01.2021 р. вона складала 11,1 млн. осіб (що на 0,8 млн. осіб менше ніж у 2017 році). У той час, як загальний обсяг видатків Пенсійного фонду України за останні п’ять років зріс майже у 1,5 рази.

Не дивлячись на досить значний обсяг видатків Пенсійного фонду на виплату пенсій, середній розмір пенсійної виплати дорівнював 3507,5 грн. станом на 1.01.2021 р., що значно нижчий порівняно з іншими країнами Європи. Слід зауважити, що 57% пенсіонерів, на жаль, отримують у середньому пенсію у розмірі близько 2500 грн.

«Така ситуація свідчить про низький рівень пенсійного забезпечення українських пенсіонерів та не дозволяє забезпечити гідний рівень життя після виходу на пенсію людині, яка чесно працювала все життя і сплачували внески», ‒ зауважив заступник Міністра фінансів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: