Кількість учасників приватизаційних аукціонів зростає

Повноцінний запуск великої приватизації є однією з пріоритетних задач Фонду держмайна на 2021 рік. 

Про це йшлося під час зустрічі Голови ФДМУ з представниками Європейської Бізнес Асоціації, йдеться у повідомленні ЄБА.

Як зазначив Дмитро СЕННИЧЕНКО, незабаром Верховна Рада може ухвалити урядовий законопроект щодо зняття обмежень на проведення приватизації великих об’єктів, які були впроваджені у березні минулого року у зв’язку з карантином. Після довгоочікуваного розблокування першими будуть передані на аукціон з приватизації «Об’єднана Гірничо-Хімічна Компанія», «Президент-готель», Завод «Більшовик» та шість останніх обленерго, що залишилися у державній власності.

Серед інших векторів роботи цього року Голова Фонду відзначив реформу оціночної діяльності та оренди майна. Так, ФДМУ підготував законопроект «Про внесення змін до законодавства про оцінку майна та професійну оціночну діяльність в Україні», який має на меті приведення у відповідність української оціночної системи до міжнародних стандартів.

Крім того, в рамках реформи пропонується ліквідація «фракційної» оцінки нерухомого майна. Пан Сенниченко акцентував увагу на тому, що Україна є зараз чи не єдиною країною у світі, де застосовується така практика оцінки, що визначає вартість нерухомого майна як суму його фізичних складових (будівель, споруд, що розташовуються на земельній ділянці). За його словами, модернізована система оціночної діяльності дозволить забезпечити прозорість введення низки державних реєстрів, а також актуалізувати наявну в них інформацію, яка є необхідною для прийняття державою та інвесторами рішень в контексті приватизації майна. У ФДМУ сподіваються, що реформування оціночної галузі буде завершено у 2023 році.

У ході зустрічі Голова Фонду поділився статистикою за результатами діяльності ФДМУ в минулому році. Так, у 2020 до Фонду держмайна були передані на приватизацію 420 об’єктів. За 2020 рік приватизація принесла в шість разів більше доходів до Державного бюджету, ніж в 2019 році. До того ж, за цей період вдвічі зросла кількість учасників приватизаційних аукціонів. За рік з початку своєї роботи Офіс сталих інвестицій обробив понад 300 запитів від інвесторів щодо 107 державних підприємств. З 206 потенційних інвесторів, що звернулися до Офісу, виявилося 72 іноземних з 28 різних країн.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: