Український страховий ринок має чимало перспективних напрямів розвитку

Це і агрострахування, і медичне страхування, і участь страховиків у накопичувальній пенсійній системі тощо. На цьому наголосили представники НБУ під час XVII Міжнародної Карпатської фінансової конференції, повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook.

Сьогодні розвиток ринку стримує низка факторів. Зокрема, проблеми з платоспроможністю окремих компаній, недостатня прозорість гравців, застаріле законодавство. Національний банк спільно зі страховиками, профільними міністерствами та народними депутатами продовжує працювати над побудовою ефективного регулювання, яке забезпечить довіру до ринку та підтримає його розвиток.

Головними пріоритетами Нацбанку у регулюванні страховиків є такі.

У Парламенті нещодавно зареєстровано новий проект закону «Про страхування». Документ підвищить прозорість, капіталізацію та стійкість страхового ринку. Будуть запроваджені нові підходи в ліцензуванні учасників ринку, нові вимоги до входу на ринок, сучасні підходи до платоспроможності, врегульовано чіткий порядок виходу (виведення) страховика з ринку тощо.

Один із пріоритетів 2021 року – напрацювати законопроект про систему гарантування виплат за договорами страхування життя та вкладами до кредитних спілок. Національний банк та Фонд гарантування вкладів фізосіб вже розпочали роботу в цьому напрямі. Відповідний законопроект повинен з’явитися цього року.

Також важливими кроками стануть ухвалення законопроектів про аграрне страхування, розробка нового закону про «автоцивілку», напрацювання законопроекту про медичне страхування тощо.

Крім цього, Національний банк упродовж 2021 року планує розробити низку важливих нормативних документів для ринку. Це, зокрема, вимоги до розкриття інформації, порядок нагляду на консолідованій основі, вимоги до системи управління, платоспроможності, оцінки фінансового стану страховика, методики формування резервів страховиків.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: