Парламент почав удосконалювати приватизаційне законодавство

Верховна Рада прийняла у першому читанні два законопроекти щодо приватизації державного майна.

Перший з них, проект закону «Про внесення змін до Розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» (щодо приватизації об’єктів великої приватизації) (реєстраційний №4543).

Як зазначається у повідомленні прес-служби ФДМУ, ухвалення даного документа відкриває шлях до проведення першого з часів продажу «Криворіжсталі» у 2005 році аукціону з великої приватизації.

Фонд державного майна планує вже у червні 2021 року виставити на приватизацію один зі знакових об’єктів цього року – АТ «Перший київський машинобудівний завод» (завод «Більшовик»). Серед інших об’єктів великої приватизації, запланованих на поточний рік: 6 обленерго, АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» та «Президент Готель».

Голова ФДМУ Дмитро СЕННИЧЕНКО на своїй сторінці у Facebook зауважив: «Це рішення на 12 000 000 000 гривень – саме стільки Фонд держмайна зможе залучити до бюджету на прозорих приватизаційних аукціонах у 2021 році. У 4 рази більше ніж минулого року! Та я впевнений, що ми знов перевиконаємо план».

Також Парламент прийняв за основу проект закону «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» (реєстраційний №4020).

У Мінекономіки повідомляють, що загальна кількість таких об’єктів становить 659. «Нам дійсно важливо зберегти у державній власності ті підприємства, які виконують стратегічні функції для держави. Компанії, які забезпечують життєдіяльність суспільства, енергетичну незалежність та захист держави, приватизовуватись не повинні», – прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор ПЕТРАШКО.

Об’єкти включалися до переліку відповідно до критеріїв щодо заборони приватизації, а саме:

– підприємства, що забезпечують енергетичну незалежність та обороноздатність держави;

– підприємства, що є природними монополіями;

– підприємства, діяльність яких має критично важливе значення для суспільства.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: