Платіжний ринок має регулюватися ринковими методами

Національний банк наголошує на необхідності збереження розвитку безготівкових розрахунків в Україні та захисту інтересів її громадян. На цьому було наголошено під час спільного прес-брифінгу з учасниками платіжного ринку, йдеться у повідомленні регулятора.

Зокрема, Заступник Голови НБУ Олексій ШАБАН зазначив: «Завдання Національного банку – сприяти гармонійному розвитку платіжного ринку та дбати, щоб українці могли сплачувати за товари і послуги в найзручніший для них спосіб – готівкою чи безготівково. Ми стурбовані гострою дискусією, яка розгорнулася щодо необхідності регулювання міжбанківських комісій. На нашу думку, ухвалення незбалансованого рішення з цього питання може мати негативні наслідки для розвитку платіжного ринку і безготівкових розрахунків у цілому».

Олексій Шабан закликав усі зацікавлені сторони знайти компроміс та досягти рішення, яке буде спрямоване на збереження фінансової стабільності та захист інтересів українців.

«Ми готові підтримати збалансований компроміс. Також Національний банк згодний підтримати пропозицію бізнесу про виключення із законодавства норми, що зобов’язує торговців приймати до оплати платіжні картки. Ми упевнені, що на сьогоднішньому етапі розвитку це вже не ефективна норма законодавства, а вимога часу та клієнтів, які розуміють всі переваги й зручності безготівкових розрахунків», – зауважив він.

Крім того, потрібно надати право Нацбанку отримувати від платіжних систем інформацію про розмір комісії інтерчейндж та публікувати цю інформацію. Це додасть прозорості платіжному ринку та прогнозованості діям його учасників.

Водночас думка НБУ залишається незмінною: регулювати те, що має регулюватися ринковими методами, дуже небезпечно, а збереження виключно ринкових підходів до регулювання фінансового ринку – вкрай важливе.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: