Україна рухатиметься до міжнародних пенсійних стандартів

НКЦПФР розпочала процес приєднання до Міжнародної організації пенсійних наглядових органів (IOPS).

За даними прес-служби Комісії, даний процес здійснюється в рамках розбудови накопичувальної пенсійної системи і підготовки до розширення повноважень НКЦПФР по нагляду за пенсійними фондами.

Заявка українського регулятора буде розглянута Виконавчим комітетом IOPS, який збереться у червні поточного року.

Членство в IOPS є важливим для регуляторів, що наглядають за пенсійними фондами. Участь в цій організації дозволить запровадити в Україні глобальні стандарти на ринку приватного пенсійного забезпечення, отримати інформацію про кращі практики тощо.

«У зв’язку з майбутнім розширення повноважень Комісії по нагляду за пенсійними фондами для нас буде вкрай важливою участь в IOPS, яка об’єднує переважну більшість активів пенсійних фондів у світі. Це відкриє нам доступ до необхідної інформації для розбудови другого рівня пенсійної системи», – прокоментував плани регулятора Голова НКЦПФР Тимур Хромаєв.

Наразі Україна активно рухається в напрямку імплементації світових стандартів у фінансовому секторі. Стандарти IOPS, за яким працюють у всьому світі, дозволять підвищити якість нагляду за пенсійною системою та ефективно попереджувати ризики.

Слід зазначити, що Міжнародна організація пенсійних наглядових органів (International Organisation of Pension Supervisors – ІОPS) була створена в липні 2004 року за ініціативи Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСD) і Міжнародної мережі органів з регулювання і нагляду в сфері пенсійного забезпечення (INPRS).

Наразі IOPS налічує 83 членів і країн-спостерігачів, які представляють 72 країни світу. Організація тісно співпрацює з ОЕСD, Світовим банком, Міжнародною асоціацією соціального забезпечення (ISSA), Міжнародною асоціацією страхових наглядів (IAIS), Міжнародним валютним фондом та іншими.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: