Нацбанк удосконалює процес приєднання до Системи BankID НБУ

Це зумовлено увагою НБУ до питань безпеки під час передавання даних користувачів та комплаєнс-перевірки претендентів перед підключенням до Системи BankID НБУ, інформує прес-служба регулятора.

Наразі в системі діють жорсткі вимоги до передавання та використання даних користувачів, а також до прозорості послуг, які можуть їм надаватися.

Важливими змінами до порядку приєднання абонентів до Системи BankID НБУ стали норми щодо дотримання претендентами вимог законодавства в частині розкриття інформації про банківські або фінансові послуги, які надаються установою.

Також Національний банк:

– уточнив перелік документів, що повинні подаватися перед підключенням до Системи BankID НБУ. Зокрема, відтепер потрібно буде надати перелік електронних ключів, які планується передавати в запиті на електронну дистанційну ідентифікацію користувача;

– визначив терміни підключення абонентів до тестового середовища. Після укладення договору приєднання установа має розпочати тестування протягом шести місяців із дати прийняття рішення;

– детально описав процес підключення додаткових абонентських вузлів та порталів послуг. Відтепер для цього абоненти повинні подати відповідну заяву до Національного банку та отримати її погодження;

– оновив форму заяви про намір приєднання до Системи BankID НБУ та запровадив нову форму заяви про намір підключення додаткового абонентського вузла.

Відповідні зміни внесені до Порядку приєднання абонентів до Системи BankID НБУ та припинення їх участі в системі (протокол №57/16/2021 від 30.03.2021 р.).

Система BankID НБУ сьогодні налічує 84 абонента, з них 32 – банки та 52 – надавачі послуг.Громадяни, які мають рахунки в цих 32 банках (а це 99% клієнтів – держателів платіжних карток на українському ринку), уже сможуть отримати дистанційний доступ до фінансових, адміністративних та інших послуг, використовуючи Систему BankID НБУ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: