В Україні здійснюватимуть кліматичні інвестиції

НБУ підписав Договір про співпрацю з Міжнародною фінансовою корпорацією для впровадження Проекту з розвитку сталого фінансування в Україні. Про це йдеться у повідомленні Нацбанку.

Метою Проекту є розвиток сталого фінансування в Україні шляхом розробки стандартів «зеленого фінансування» й інтегрованих екологічних, соціальних та управлінських стандартів. Співробітництво здійснюватиметься за двома програмами: «Зелене фінансування» та «Інтегрована програма з екологічної, соціальної та управлінської практики для сприяння інвестиціям у країнах Європи і Центральної Азії» («Програма ESG»).

За даними IFC, у глобальному масштабі на ринках, що розвиваються, існують можливості для кліматичних інвестицій на суму близько $23 трлн. до 2030 року, водночас в Україні вони оцінюються в $73 млрд. Щоб скористатися цим потенціалом, країні необхідно прийняти відповідні стандарти та політику для побудови сталого фінансового сектору.

«Нам приємно бачити таку відданість і послідовність наших українських партнерів у просуванні сталого фінансування й побудові «зеленої» економіки як одного із шляхів відновлення соціальної та економічної стійкості держави. IFC із нетерпінням чекає початку реалізації проекту, щоб підтримати Україну в цих зусиллях шляхом глобального обміну знаннями та надання технічної й фінансової підтримки на національному рівні», – сказав Регіональний менеджер IFC в Україні, Молдові та Білорусі Джейсон ПЕЛЛМАР.

«Цей Договір про співпрацю є визнанням наших спільних зусиль з розбудови сталого фінансового сектору в Україні», – зазначив Голова НБУ Кирило ШЕВЧЕНКО.

У наступні три роки в межах співпраці НБУ та IFC передбачається:

– розробка стратегій НБУ щодо «зеленого» та сталого фінансування;

– розробка стандартів сталого та «зеленого» фінансування в Україні;

– розбудова спроможності НБУ щодо включення аспектів ESG до нормативно-правових актів про корпоративне управління в банках України та стандартів розкриття інформації про ESG для банків, розробка вимог з управління екологічними й соціальними ризиками в банках;

– обмін знаннями і розбудова спроможності НБУ, здійснення заходів із підвищення обізнаності для установ, що є об’єктами регулювання з боку НБУ (після прийняття НПА/РА і стандартів).

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: