Для учасників ринків капіталу готують стандарти корпоративного управління

НКЦПФР схвалила проект Стандартів корпоративного управління в професійних учасниках ринків капіталу та організованих товарних ринків, передає прес-служба Комісії.

Проект складається з шести розділів, в яких прописані такі норми:

– розподіл професійних учасників за типами;

– вимоги до утворення та функціонування органу, відповідального за здійснення нагляду;

– введено поняття «колективної придатності органу»;

– вимоги до системи внутрішнього контролю та особливості функціонування її підрозділів: комплаєнсу, управління ризиками, внутрішнього аудиту;

– кваліфікаційні та інші вимоги до осіб, що забезпечують функціонування системи внутрішнього контролю, зокрема вимоги до ділової репутації;

– вимоги щодо визначення ідентифікованого персоналу професійного учасника, а саме осіб, діяльність яких має істотний вплив на профіль ризиків.

Крім того, передбачено норми щодо встановлення винагороди персоналу професійного учасника та особливості її визначення для різних категорій ідентифікованого персоналу, зазначені особливості виплати винагороди акціями або правами на акції, порядок розкриття професійним учасником інформації про винагороду тощо.

Документ розроблений з урахуванням норм Закону «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» та передбачає імплементацію норм низки Директив та Регламентів Європейського Союзу.

Більш детально – у проекті Рішення НКЦПФР «Про затвердження Стандартів корпоративного управління в професійних учасниках ринків капіталу та організованих товарних ринків»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: