Оцінка суверенних боргів відповідатиме положенням європейського законодавства

Національний банк розширив перелік активів, до яких під час розрахунку нормативів достатності капіталу застосовується вага ризику 0%, інформує прес-служба регулятора.

Наразі до цієї категорії віднесено усі вимоги банку до центральних органів виконавчої влади України в національній валюті.

Крім того, надано можливість під час розрахунку нормативів кредитного ризику (Н7, Н8) не враховувати вимоги банку до центральних органів виконавчої влади України як в національній, так і в іноземній валюті.

Такі зміни відповідають положенням європейського законодавства щодо оцінки суверенних боргів.

Також передбачено право банку під час розрахунку нормативу короткострокової ліквідності (Н6):

– ураховувати необтяжені боргові цінні папери центральних органів виконавчої влади України, що рефінансуються Національним банком, без урахування строку їх погашення;

– включати зобов’язання перед НБУ після зменшення на надане за ними забезпечення.

Водночас Нацбанк дозволив не зменшувати розмір регулятивного капіталу на нараховані доходи, що виникли в банку-покупця під час придбання облігацій внутрішньої державної позики на вторинному ринку, оскільки такі доходи не є доходами цього банку та відповідно не мали впливу на розмір його регулятивного капіталу.

Зазначені норми затверджені Постановою Правління НБУ від 19 квітня 2021 року №32 «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні», яка набирає чинності з 20 травня 2021 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: