До обігу на український ринок допущено вже більше тридцяти іноземних цінних паперів

НДУ сприяє збільшенню інвестиційних інструментів в Україні, інформує його прес-служба.  

Зокрема, перейдено черговий поріг у кількості випусків іноземних цінних паперів, що допущені до обігу в Україні. Нещодавно НКЦПФР прийняла рішення щодо допуску ще чотирьох інструментів, а станом на сьогодні їх кількість складає вже більше тридцяти. Серед них єврооблігації ПАТ «Ощадбанк», державні цінні папери США, а також ще ETF-фонди відомих інвестиційних компаній, що стають дедалі популярнішими в Україні.

Національний депозитарій є невід’ємною частиною процесу розширення переліку інвестиційних інструментів в Україні. Ще на першому етапі подачі депозитарною установою заявки про допуск цінних паперів іноземного емітента до обігу на території України НДУ консультує клієнтів та допомагає у пошуку необхідних даних щодо відповідності вимогам регулятора. Після перевірки заявки на предмет коректності вказаної інформації, фахівці НДУ узгоджують та починають процес збору вичерпної інформації щодо певного інструменту для подальшої подачі до НКЦПФР. Такий процес потребує детального вивчення всіх документів, перевірки інформації.

Нацдепозитарій надає повну підтримку фахівцям Комісії щодо наданої інформації, й окремо щодо інформації, до якої тільки Національний депозитарій через «лінк» з Clearstream має доступ. В окремих випадках, НДУ долучає службу підтримки клієнтів Clearstream щодо більш детального вивчення інструменту та можливих додаткових витрат, пов’язаних з поставкою інструменту в Україну.

У більшості випадків повний супровід процесу, враховуючи збір, аналіз інформації та комунікацію з Комісією займають від 1 до 4 днів, в залежності від складності випадку. Ціль НДУ – докласти максимум зусиль та зробити процедуру подання до Комісії заяви про допуск цінних паперів іноземного емітента до обігу на території України максимально простою і зручною для клієнтів.

Загалом, номінальна вартість іноземних паперів на рахунку НДУ у Clearstream, що допущені до обігу на території України, станом на сьогодні складає майже 220 млн. грн.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: