В Україні з’явилися банки критичної інфраструктури

Національний банк уперше визначив перелік об’єктів критичної інфраструктури в банківській системі України, інформує прес-служба регулятора.

Такі повноваження йому надає Закон «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України».

Так, до об’єктів критичної інфраструктури в банківській системі України належать банки, стале функціонування яких забезпечує стабільність банківської системи, має суттєве значення для економіки та безпеки держави, функціонування суспільства, та які становлять значний суспільний інтерес. Зокрема, йдеться про банки, які включені до переліку системно важливих банків, та банки, в яких держава прямо чи опосередковано володіє часткою понад 75% від статутного капіталу банку.

Відповідно до цих критеріїв НБУ визначив такий перелік об’єктів критичної інфраструктури в банківській системі України:

– Національний банк України;

– АБ «УКРГАЗБАНК»;

– АБ «Південний»;

– АТ КБ «Приватбанк»;

– АТ «А-БАНК»;

– АТ «АЛЬФА-БАНК»;

– АТ «ОТП БАНК»;

– АТ «Ощадбанк»;

– АТ «ПУМБ»;

– АТ «Райффайзен Банк Аваль»;

– АТ «ТАСКОМБАНК»;

– АТ «Укрексімбанк»;

– АТ «УКРСИББАНК»;

– АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК».

При цьому критерії та порядок віднесення банків до об’єктів критичної інфраструктури визначені Постановою Правління НБУ від 30 листопада 2020 року №151 «Про затвердження Положення про визначення об’єктів критичної інфраструктури в банківській системі України».

Крім того, цією Постановою визначені порядок ведення в Національному банку переліку об’єктів критичної інфраструктури в банківській системі України та переліків об’єктів критичної інформаційної інфраструктури в банках, обсяги та порядок подання банками інформації, необхідної для ведення реєстру об’єктів критичної інформаційної інфраструктури.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: