Як здійснювався фінансовий моніторинг у І кварталі 2021 року

Держфінмоніторинг підбив підсумки роботи у І кварталі поточного року.

УЗАГАЛЬНЕНІ МАТЕРІАЛИ

Як зазначається у повідомленні відомства, протягом січня-березня 2021 року ним до правоохоронних органів було передано 288 матеріалів (з них 186 узагальнених матеріалів та 102 додаткових узагальнених матеріали), які направлені на розгляд до:

– органів прокуратури – 15 матеріалів (з них 11 узагальнених матеріалів та 4 додаткових узагальнених матеріали);

– органів фіскальної служби України – 76 матеріалів (з них 45 узагальнених матеріалів та 31 додатковий узагальнений матеріал);

– Національної поліції України – 103 матеріали (з них – 91 узагальнений матеріал та 12 додаткових узагальнених матеріалів);

– Служби безпеки України – 55 матеріалів (з них – 25 узагальнених матеріалів та 30 додаткових узагальнених матеріалів);

– Національного антикорупційного бюро України – 27 матеріалів (з них – 8 узагальнених матеріалів та 19 додаткових узагальнених матеріалів);

– Державного бюро розслідувань – 12 матеріалів (з них – 6 узагальнених матеріалів та 6 додаткових узагальнених матеріалів).

У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів, та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 22,4 млрд. грн.

МІЖВІДОМЧЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

З метою підвищення ефективності міжвідомчого співробітництва, протягом звітного періоду, Держфінмоніторингом вживалися координаційні заходи щодо виконання відповідними державними органами Плану дій щодо удосконалення національної системи фінансового моніторингу за результатами 5 раунду оцінки України Комітетом Ради Європи MONEYVAL. Так, Держфінмоніторингом забезпечено узагальнення інформації, наданої державними та правоохоронними органами про хід виконання Плану дій у 2020 році та направлено зведену інформацію до Кабінету Міністрів України.

Водночас у лютому 2021 року був надісланий на розгляд Комітету Експертів Ради Європи MONEYVAL заповнений запитальник щодо Третього звіту про прогрес за результатами 5 раунду оцінки України Комітетом MONEYVAL. Звіт планується розглянути в рамках «письмової процедури» у вересні цього року.

Також, у рамках міжвідомчої взаємодії, Держфінмоніторингом у січні цього року було підписано Угоду про міжвідомче співробітництво між Держфінмоніторингом та Комісією з регулювання азартних ігор та лотерей. Метою цієї Угоди є налагодження взаємодії та інформаційного обміну для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення у сфері організації та проведення азартних ігор та лотерей.

МЕТОДОЛОГІЧНІ РОБОТА

У рамках методологічної роботи спеціалістами Держфінмоніторингу:

– спільно з державними регуляторами було підготовлено рекомендації для суб’єктів первинного фінансового моніторингу – небанківських установ щодо подання з 1 січня 2021 року інформації про припинення діяльності відокремлених підрозділів та роз’яснення щодо е-кабінетів системи фінансового моніторингу;

– роз’яснення для банківських установ щодо електронної взаємодії з питань фінансового моніторингу, зокрема файлами типу L (файл-лист).

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: