Умови розміщення єврооблігацій спрощено

Національний банк удосконалив низку норм, що визначають проведення українськими компаніями платіжних операцій за власними борговими цінними паперами, розміщеними ними за кордоном для залучення зовнішнього фінансування (єврооблігаціями). Про це повідомляє прес-служба НБУ.

З метою спрощення умов та зменшення вартості організації розміщення єврооблігацій за кордоном були запроваджені такі зміни:

– виключено з переліку операцій, на які встановлюється річний ліміт у розмірі 2 млн. євро, операції з виплати доходу та погашення єврооблігацій, а також інші операції емітента, що здійснюються у зв’язку з розміщенням таких цінних паперів;

– дозволено купувати іноземну валюту для накопичення на власному рахунку емітента в українському банку до дат платежів із виконання зобов’язань за єврооблігаціями.

«Українська економіка як ніколи потребує додаткових коштів для розвитку. Одним із джерел таких коштів є зовнішні запозичення. Ми спостерігаємо дедалі більший інтерес, зокрема з боку українських компаній, до можливості залучення фінансування із зовнішніх джерел, зокрема завдяки розміщенню єврооблігацій. Ми сподіваємося, що ухвалені Національним банком зміни спростять умови залучення коштів, що сприятиме збільшенню капітальних надходжень в економіку України та поліпшенню її інвестиційного потенціалу», – зазначив Заступник Голови НБУ Юрій ГЕЛЕТІЙ.

Відповідні норми передбачені Постановою Правління НБУ від 23 квітня 2021 року №34 «Про внесення змін до Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті», яка набрала чинності з 27 квітня 2021 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: