На українському ринку запроваджується реверсний факторинг

Про це йдеться у прес-релізі Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору».

З метою поширення факторингу для вирішення проблеми фінансування малих та середніх підприємств (МСП) в Україні Проект встановлює партнерство з компанією «SupplierPlus», факторинговим посередником, що зв’язує банки з клієнтами-МСП.

Факторинг, продаж дебіторської заборгованості фінансовій організації, – це фінансовий продукт, який сприяє розвитку торгівлі та конкуренції. Факторинг широко використовується підприємствами Європейських країн і має великий потенціал до відкриття доступу до фінансування для малого бізнесу в Україні. Рівень проникнення факторингових послуг в Україні становить лише 0,3% ВВП, тим часом як у деяких західноєвропейських країнах цей показник сягає 17% ВВП, у Польщі – 11% ВВП. За умови правильного підходу до розвитку цього напряму, через 5-10 років український ринок факторингу може зрости до 5% ВВП або $8 млрд.

Фінансово-технологічна компанія «SupplierPlus» запроваджує на українському ринку новий факторинговий продукт – реверсивний факторинг. При реверсивному факторингу великі компанії-покупці сприяють банківському фінансуванню власної кредиторської заборгованості перед постачальниками-МСП. У результаті, постачальники-МСП можуть отримати фінансування за ставками, доступними лише великим компаніям. Реверсивний факторинг – це продукт, направлений саме на фінансування МСП.

«Ми із задоволенням стаємо партнером компанії «SupplierPlus» задля сприяння поширенню фінансування ланцюгів постачання в Україні. З нашою підтримкою «SupplierPlus» проведе декілька просвітніх заходів, а також опублікує просвітні та інформаційно-роз’яснювальні матеріали, призначені для малого бізнесу, покупців та банків. У них йтиметься про «класичний» та реверсивний факторинг і його переваги. Сподіваємося, що поширення факторингу в Україні вивільнить кошти для зростання МСП в умовах карантину», – зазначив Керівник Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Роберт БОНД.

«Великі компанії-покупці часто грають домінуючу роль у відносинах зі своїми постачальниками-МСП. Постачальники-МСП змушені чекати на оплату 90 або навіть 120 днів. Деякі МСП виходять із бізнесу, оскільки їхній фінансовий стан не дозволяє таких довгих затримок з оплатою, а банківське фінансування для них часто недоступне. Реверсивний факторинг дає можливість постачальникам-МПС отримувати гроші негайно, а великим підприємствам – зміцнювати свої відносини з постачальниками та залучати нових партнерів», – сказав Генеральний директор SupplierPlus в Україні Олексій АНІПЕР.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: