Як банки співпрацюють з Фондом гарантування вкладів

Завдяки ефективній комунікації НАБУ з ФГВФО кількість банків, які не мають помилок при перевірках, збільшилась удвічі. Про це йшлося у ході онлайн-зустрічі Незалежної асоціації банків України з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб щодо обговорення актуальних питань, які виникають під час перевірок Фондом дотримання банками норм законодавства з питань гарантування вкладів, інформує НАБУ.

Зокрема, на зустрічі було представлено огляд результатів перевірок попередніх років (2018, 2019 та 2020 років).

Статистика говорить, що прослідковується позитивний результат якісної роботи ФГВФО з банками та постійної комунікації, яку забезпечує НАБУ.

Обговорювались практичні питання банків до Фонду, а саме:

– фіксування у звітах інспекторів виявлених помилок;

– строків отримання повідомлень щодо початку перевірки, заповнення бази даних вкладників тощо.

Також на зустрічі розглянули пропозиції НАБУ щодо змін до Положення про проведення перевірок учасників ФГВФО, зокрема процедури впровадження дистанційних перевірок банків Фондом.

Учасники зустрічі від банків звернулись з проханням до Фонду сформувати та оприлюднити реєстр помилок, які найчастіше виявляє Фонд при перевірках. Це допоможе банкам мати реальні приклади порушень, які Фонд гарантування вкладів визначає, як помилка і слугуватиме превентивним заходом для зменшення кількості помилок.

На зустрічі ФГВФО інформував, що:

– розроблено зміни до Правил подання звітності учасниками Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, згідно з якими скасовується подання банками окремих файлів звітності НБУ, це дозволить банкам не дублювати подання однакових файлів звітності до двох регуляторів;

– удосконалено роботу порталу звітності Фонду (веб-портал Фонду) з кваліфікованим електронним підписом в частині автоматичної обробки сертифікатів осіб, відповідальних за подання звітності до Фонду, що відображено в проекті Правил роботи з веб-порталом ФГВФО (та розміщено наразі на тестовому порталі звітності Фонду);

– згідно з пунктом 8 додатку 1 діючих Правил звітності до Фонду подається не сам аудиторський звіт разом з річною фінансовою звітністю за 2020 рік, а «Інформація про місце та дату оприлюднення аудиторського звіту разом з річною фінансовою звітністю, що подається не пізніше одного місяця після строків, встановлених НБУ для оприлюднення, та надається безпосередньо банком засобами електронного зв’язку НБУ у вигляді листа», що дозволить економити ресурси та час на замовлення, передавання та реєстрацію такої інформації від банків до ФГВФО.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: