Ломбарди діятимуть за новими правилами

Нацкомфінпослуг повідомила про внесення змін до нормативно-правових актів, які регулюють діяльність ломбардів.

Зокрема, йдеться про Розпорядження Комісії від 15.12.2016 р. №3120 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України», зареєстроване в Міністерстві юстиції 16.01.2017 р. за №40/29908. Ним внесено зміни до Положення про порядок надання фінансових послуг ломбардами, затверджене Розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 26.04.2005 р. №3981, та Положення про Державний реєстр фінансових установ, затверджене Розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 28.08.2003 р. №41.

Зазначені зміни набрали чинності та застосовуються Нацкомфінпослуг з 10.02.2017 р. Згідно з ними:

– ломбард при внесенні його до Державного реєстру фінансових установ повинен мати в наявності на останній день місяця, що передує поданню заяви, власний капітал у розмірі, не меншому ніж 500 тис. грн., а у випадку внесення до Реєстру відокремленого підрозділу (відокремлених підрозділів) – у розмірі, не меншому ніж 1 млн. грн. на дату подання заяви та підтримувати ці показники протягом перебування у Реєстрі;

– заборонено розташування приміщення ломбарду в малих архітектурних формах, тимчасових або некапітальних спорудах.

Документом уточнені вимоги до найменування ломбарду: окрім вимоги наявності у повному найменуванні слова «ломбард» передбачено заборону використання найменувань, тотожних існуючим найменуванням ломбардів, як повних, так і скорочених, та торгових марок інших ломбардів, зареєстрованих в установленому законодавством порядку, за відсутності на це законних підстав, а також похідні від найменувань, торгових марок, якщо таке використання вводить в оману споживачів фінансових послуг та інших осіб.

При цьому ломбарди, які вже внесено до Реєстру, повинні виконати вимоги пункту 3 Розпорядження №3120, а саме: привести свою діяльність у відповідність до встановленого Положенням №3981 розміру власного капіталу протягом року з дня набрання чинності цим Розпорядженням, тобто до 10.02.2018 р.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: