В Україні з’явиться Реєстр колекторських компаній

НБУ запустив спеціальну веб-сторінку, яка присвячена майбутній реєстрації колекторських компаній, йдеться у повідомленні регулятора.

На веб-сторінці зібрана довідкова інформація про умови допуску на ринок колекторських компаній після ухвалення нового Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості»,  який набрав чинності з 14 квітня та вступить у дію 14 липня 2021 року.

Відтак, усі колекторські компанії, щоб мати можливість надавати послуги із врегулювання боргів за споживчими кредитами, повинні зареєструватися у Реєстрі колекторських компаній Національного банку.

НБУ запустить Реєстр упродовж наступних двох місяців. Колекторські компанії матимуть час – з 14 липня до 13 серпня, щоб подати пакет документів на включення до Реєстру. Водночас фінансовим компаніям, які мають ліцензію на надання деяких фінансових послуг, а саме на факторинг чи кредитування, потрібно буде подати скорочений перелік документів, а юридичним особам без ліцензій – повний пакет документів.

Нацбанк нагадує колекторським компаніям про важливість перевірити себе на відповідність вимогам до ділової репутації та структури власності ще до того, як подавати документи для реєстрації. Веб-сторінка містить коротке пояснення цих важливих понять.

Компаніям, які не зареєструються у Реєстрі, після 14 жовтня 2021 року буде заборонено здійснювати врегулювання простроченої заборгованості за споживчими кредитами на користь інших осіб. Договір кредитодавця із незареєстрованим колектором буде вважатися нікчемним.

Наведена на веб-сторінці інформація є ознайомчою та може бути використана компаніями під час підготовки документів на реєстрацію.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: