Що стримує розвиток іпотечного кредитування

Серед основних факторів, які стримують обсяг іпотеки, є недостатня платоспроможність населення, рівень першого внеску (25%-30% від оціночної вартості житла), великі відсоткові ставки та доволі жорсткі умови кредитування. На сьогодні людина із середнім рівнем доходів не завжди може заощадити необхідну суму для першого внеску, середньомісячний рівень офіційних доходів потенційного позичальника не дозволяє іпотечним кредиторам прийняти позитивне рішення щодо кредитування. 

Про це заявив Голова Правління Державної іпотечної установи Єгор ПРИТУЛА під час «Другого іпотечного форуму», інформує прес-служба ДІУ.

Керівник ДІУ зазначив, що одним із стримуючих факторів іпотечного кредитування є відсутність в Україні ринку боргових інструментів, забезпечених житловою іпотекою, його розвиток, на жаль, сьогодні не стимулюється.

Він додав, що для вирішення своїх житлових питань громадяни повинні мати можливість використовувати різні інструменти. Як альтернативу іпотечному кредитуванню, Державна іпотечна установа розробила та запровадила механізм фінансового лізингу житла, який дозволяє громадянину придбати житло без першого внеску, використовуючи переваги цього фінансового механізму.

Використання фінансового лізингу житлової нерухомості має ряд переваг, зокрема:

– фінансовий лізинг поєднує в собі переваги житлового кредитування і житлової оренди;

– немає початкового внеску, як при іпотечному кредиті;

– в лізингових угодах відсутній договір застави і поручительства з боку третіх осіб;

– кредитні ризики при фінансовому лізингу значно нижче, ніж при іпотечному кредитуванні;

– за наявності заощаджень у лізингоодержувача (покупця) може бути знижена сума лізингових платежів або зменшено термін дії договору лізингу;

– лізинг дозволяє уникнути загрози стягнення майна сторонніми кредиторами, оскільки майно, передане в лізинг, під час договору належить лізинговій компанії;

– можливість припинення договору житлового лізингу на будь-якому етапі, на відміну від договору по іпотечному кредитуванню.

Фактично з середини 2019 року ДІУ реалізує новий фінансово-кредитний механізм забезпечення житлом громадян України – «Житло у фінансовий лізинг» в якості додаткового до іпотечного кредитування фінансово-кредитного механізму забезпечення житлом населення.

Наразі ДІУ це єдина державна фінансова компанія у країні, яка реалізує програму фінансового лізингу житла та яка забезпечила 2260 українських родин готовим житлом. При фінансуванні цих операцій компанією були задіяні власні та залучені на ринкових умовах кошти обсягом 2,4 млрд. грн.

За підсумками 2020 року житло на умовах фінансового лізингу отримали 1124 українські родини за рахунок коштів, які залучалися ДІУ на внутрішньому фінансовому ринку. На сьогодні понад 13 тис. сімей поліцейських та рятувальників виявили бажання отримати житло на умовах фінансового лізингу та очікують від держави позитивного рішення. На поточний момент в ДІУ знаходяться на розгляді 1028 заяв на загальну суму понад 1 млрд. грн., які очікують фінансування.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: