Дію антикризових заходів щодо банків подовжено

Національний банк подовжив на сім місяців дію антикризових заходів у частині особливостей застосування заходів впливу до банків та відповідальних осіб банківських груп.

Як зазначає прес-служба НБУ, таке рішення обумовлене продовженням дії карантину та обмежувальних заходів.

Регулятор не застосовуватиме до 31 грудня 2021 року до банків та банківських груп заходів впливу за порушення встановлених вимог щодо достатності капіталу, ліквідності, кредитного ризику, обмеження операцій між банком та пов’язаними з інвестором за субординованим боргом особами.

Таке рішення діятиме лише у разі, якщо порушення виникли через негативний вплив карантину та обмежувальних заходів на показники діяльності банку чи його боржників і якщо банки, враховуючи рекомендації Національного банку, не здійснювали розподіл прибутків за 2019 та 2020 роки шляхом виплати дивідендів та дотримуються встановлених обмежень в їх діяльності.

Відповідні норми передбачені Постановою Правління НБУ від 18 травня 2021 року №40 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 4 червня 2020 року №73», яка набрала чинності з 20 травня 2021 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: