Вимоги до банків гармонізують із сучасними світовими стандартами

Парламент ухвалив в першому читанні законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення питань організації корпоративного управління в банках та інших питань функціонування банківської системи». Про це повідомляє НБУ на своїй офіційній сторінці у Facebook.

Документ (реєстраційний №4367) пропонує внести зміни до законів «Про банки і банківську діяльність», «Про Національний банк України» та інших.

Зокрема, законопроект направлений на:

– зміцнення корпоративного управління в банках через посилення відповідальності ради та правління за ухвалені рішення, установлення додаткових вимог до членів ради та правління банку, зокрема щодо колективної придатності кожного з органів управління (ради та правління);

– підвищення вимог до організації системи внутрішнього контролю, зокрема управління ризиками;

– запровадження нової структури капіталу банку (включно з буферами капіталу) та встановлення вимог до достатності капіталу та ліквідності;

– розширення повноважень Національного банку у сфері нагляду через здійснення ризик-орієнтованого нагляду, забезпечення оперативного реагування на погіршення стану платоспроможності та ліквідності банку.

Як зазначають в НБУ, ухвалення цього законопроекту дозволяє гармонізувати вимоги до банків/банківських груп із сучасними світовими стандартами.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: