Переважна більшість державних підприємств має бути приватизована

Про це йшлося у ході XIII Міжнародного форуму «Польсько-українські дні бізнесу» , повідомляє ФДМУ.

Так, Заступник Голови ФДМУ Тарас ЄЛЕЙКО розповів про інвестиційні можливості в Україні, які надає приватизація, нові прозорі правила та принципи приватизації

Він нагадав, що у 1990 році Польща була власником майже 8,5 тис. підприємств, зараз у власності польської держави їх залишається менше 50.

«Цей шлях має пройти і Україна. Зараз у власності нашої держави більше 3600 підприємств, якими керують 96 органів управління. Переважна більшість з них має бути приватизована, а це відкриває широкі інвестиційні можливості для бізнесу: як вітчизняного, так і закордонного», – зазначив Тарас Єлейко.

За його словами, в інвестиційному меню Фонду держмайна на 2021 рік є активи на будь який смак, серед яких: спиртове виробництво, комбінати хлібопродуктів, порти, торфовидобувні підприємства, привабливі своїм розташуванням об’єкти пенітенціарної системи тощо.

«Крім цього, в 2021 році в нас має відбутися перший з часів приватизації «Криворіжсталі» в 2005 році аукціон з великої приватизації. Вже в III кварталі ми плануємо виставити на прозорі торги АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія». Наступними будуть АТ «Перший київський машинобудівний завод», обленерго та інші інвестиційно привабливі об’єкти», – повідомив заступник голови ФДМУ.

Для того, щоб зробити процес приватизації максимально зрозумілим, справедливим та ефективним для всіх сторін, Фонд держмайна запровадив прозорі правила серед яких новий сайт з переліком усіх об’єктів приватизації та віртуальні кімнати даних, реалізовані за принципом «всі знають все». Додаткову інформаційну підтримку та допомогу інвесторам на всіх етапах забезпечує Investor Relations офіс.

«Ми запрошуємо потенційних інвесторів до активної участі у приватизації. Фонд держмайна докорінно змінив процеси – вся інформація викладена онлайн. Заходьте на сайт privatization.gov.ua, де є інвестиційне меню на будь-який смак і переконайтесь у цьому самі», – резюмував Тарас Єлейко.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: