Нацбанк визначив нові стратегічні цілі

Регулятор розробив нову інституційну Стратегію Національного банку України до 2025 року. Цей документ сфокусований на створенні максимальної цінності для клієнтів, що відповідає викликам сьогодення та сприятиме сучасному розвитку регулятора фінансового сектору України, інформує прес-служба НБУ.

«Подальший якісний розвиток фінансової екосистеми має враховувати реалії сьогодення. Нова Стратегія Національного банку якраз відповідає на зміни, що сталися у світі та Україні. Це дорожня карта, якою ми будемо керуватися найближчими роками для активізації економічного зростання в країні та підвищення добробуту її громадян. Ми впевнені, що кожен громадянин відчує позитивні зміни в економіці та у власному добробуті завдяки нашій роботі», – наголосив Голова НБУ Кирило ШЕВЧЕНКО.

Реалізація Стратегії здійснюватиметься за трьома стратегічними напрямами розвитку, які деталізуються у 12 стратегічних цілях:

Перший напрям. Сприяння відновленню та розвитку економіки:

– підтримання макростабільності;

– відновлення кредитування економіки;

– розвиток ринку фінансових послуг;

– розвиток інфраструктури ринків капітал.

Другий напрям. Цифрові фінанси як драйвер для цифровізації економіки:

– розвиток безготівкової економіки;

– підвищення рівня фінансової інклюзії;

– розвиток інновацій фінансового сектора;

– кіберзахист фінансового сектора.

Третій напрям. Інституційний розвиток та операційна досконалість НБУ:

– підвищення операційної ефективності;

– партнерство та комунікація зі стейкхолдерами Нацбанку;

– цифрова трансформація НБУ;

– Національний банк – найкращий роботодавець.

При цьому перші два напрями спрямовані назовні, на задоволення потреб учасників фінансової екосистеми. Інституційний розвиток та операційна досконалість покликані поліпшити реалізацію Місії та Візії Національного банку через внутрішню трансформацію та посилення партнерства зі стейкхолдерами.

«Нашим завданням було знайти цінності, які ми можемо принести суспільству, фінансовій екосистемі загалом та кожному українцю, зокрема. Наша кінцева мета – створити умови для того, щоб споживачі фінансових послуг отримували якісні, доступні, безпечні фінансові послуги, а економіка України та добробут її мешканців зростали. Над цим продовжимо працювати наступні роки відповідно до нашої Стратегії», – зауважив Заступник Голови НБУ Олексій ШАБАН.

«Національний банк робитиме все від нього залежне, щоб регулювання фінансового сектору стимулювало розвиток української економіки, враховуючи зовнішні виклики та потреби всіх учасників екосистеми. Кожен пункт Стратегії відповідає цим прагненням», – зазначив Директор Департаменту стратегії та розвитку НБУ Арсен МАКАРЧУК.

Нацбанк прагне розвивати статус професійного та незалежного експерта, проактивного партнера для інших полісімейкерів, сучасного прозорого регулятора, драйвера інноваційного розвитку, незалежного гаранта макростабільності та надійного захисника прав споживачів.

Більш детально – у Стратегії Національного банку України до 2025 року

Один коментар

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: