Процеси з управління реструктуризованими активами банків будуть переглянуті

Дана процедура відбуватиметься згідно з положеннями Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо споживчих кредитів, наданих в іноземній валюті». Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Відповідні вимоги передбачено Постановою Правління НБУ №41 від 19 травня 2021 року «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» та Постановою Правління НБУ №42 від 19 травня 2021 року «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», які набрали чинності з 22 травня 2021 року.

Так, запроваджені Постановою №42 норми надають право банку:

– не визнавати дефолт боржника за кредитами, за якими сформований резерв на 50% і більше унаслідок обов’язкової реструктуризації боргу, здійсненої відповідно до зазначеного Закону;

– не враховувати під час визначення прийнятності застави обмеження щодо звернення банком стягнення/реалізації застави, встановлені цим Законом;

– не застосовувати під час урахування вартості застави за непрацюючими активами понижуючі коефіцієнти до вартості застави, звернення стягнення/реалізацію якої ним обмежено.

Водночас Постановою №41 удосконалено механізм розрахунку вартості очікуваних грошових потоків із використанням ринкової ставки дисконту для визначення варіанта врегулювання проблемної заборгованості.

Зазначений механізм розрахунку відповідає актуальним міжнародним практикам з управління проблемними активами. Його запровадження прискорить досягнення банками цільових показників їх стратегій щодо скорочення рівня та обсягу таких активів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: