Кількість платіжних карток в обігу зростає

На українському ринку виникає «нова платіжна реальність».

Важливу роль в економіці України відіграє Система електронних платежів НБУ, яка залишається на першому місці за сумою здійснених операцій.

На цьому наголосив Директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Андрій ПОДДЄРЬОГІН під час XXI Payments & XIV Security EMA Conference, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

За його словами, за перші чотири місяці 2021 року через СЕП НБУ було здійснено 132 млн. початкових платежів на суму 17 трлн. грн.

Безготівкові операції з використанням платіжних карток залишаються популярними серед українців. За кількістю операцій цього року продовжують переважати безготівкові – у березні майже 90% операцій з платіжними картками були безготівковими. Сума безготівкових операцій за березень 2021 року становила близько 61% від усіх операцій із картками.

З початку року на 2,5% зросла загальна кількість платіжних карток в обігу – до 75,3 млн. штук. Також продовжувала розширюватися платіжна інфраструктура. За січень-березень кількість пунктів продажу товарів, які приймають платіжні картки, зросла на 2% – до 334 тис.

Мережа торговельних pos-терміналів в Україні за цей період зросла на майже 2% – до 382 тис. Із них майже 87% торговельних платіжних терміналів забезпечують можливість здійснення безконтактної оплати.

Водночас темпи приросту кількості торговельних pos-терміналів у І кварталі 2021 року були найнижчими за останній рік. Загалом кількість платіжних терміналів (контактних та безконтактних) у розрахунку на 1 млн. постійного населення України станом на 1 квітня 2021 року становила 9,6 тис. (на початок року – 9,4 тис. на 1 млн. населення).

Попри карантин, обсяги транскордонних переказів в Україну торік майже не знизилися, водночас на перше місце за обсягами операцій вийшли перекази через банківські рахунки (через систему SWIFT). Тож карантинні обмеження сприяли перетіканню транскордонних переказів із неофіційних каналів в офіційні.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: