В Україні з’явиться «Проектний офіс» для розвитку віртуальних активів

Мінцифри посилює позиції України як привабливої юрисдикції для розвитку віртуальних активів. Про це йшлося на конференції BlockchainUA 2021, інформує прес-служба Міністерства. 

Заступник Міністра цифрової трансформації Олександр БОРНЯКОВ розповів про роль Мінцифри в розвитку екосистеми віртуальних активів в Україні.

Він також озвучив подальші плани Міністерства щодо стратегічного розвитку нової індустрії в рамках форсайтного дослідження «Віртуальні активи 2030». Зокрема, заступник Міністра анонсував створення «Проектного офісу», завданням якого є просування української юрисдикції як сприятливого середовища для розвитку віртуальних активів на міжнародній арені.

«Ринок віртуальних активів – це новий сектор економіки, конкуренція за лідерство в якому тільки розпочинається. Зокрема, створення якісного правового поля для роботи на цьому ринку сприятиме технологічному розвитку нашої країни. Крім цього, Мінцифри разом з учасниками цієї екосистеми спрямовують зусилля на просування України як привабливої та конкурентоспроможної юрисдикції для розвитку інновацій у сфері віртуальних активів», – зазначив пан Борняков

Зі свого боку Член НКЦПФР Максим ЛІБАНОВ наголосив: «Підтримка переваг ринку віртуальних активів та прагнення зробити з України передову юрисдикцію повинні супроводжуватись з належним захистом інвесторів від маніпуляцій на цьому ринку».

Учасники дискусії також порушували питання щодо фінансового моніторингу операцій з віртуальними активами в розрізі оновлених Рекомендацій Міжнародної групи з протидії відмиванню грошей (FATF), пов’язаних з обігом нових активів.

«У березні 2021 року вийшло оновлення Рекомендацій FATF, які будуть фіналізовані в червні. Зокрема, в нових нормах FATF зазначено додаткові напрями, які стосуються визначення самого віртуального активу та постачальників послуг, пов’язаних з обігом таких активів. FATF нагадує, що поточне визначення не є кінцевим та рекомендує не спрощувати регулювання», – підкреслила Юрист української криптобіржі KUNA Exchange Анна ВОЄВОДІНА.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: