Нацбанк розвиватиме інноваційну безготівкову економіку

Регулятор впроваджує інновації та сприяє розвитку фінтех-ринку України.

Про це розповів Голова НБУ Кирило ШЕВЧЕНКО у ході Cashless Day 2021 Європейської Бізнес Асоціації, зазначається на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

Він сказав, що оновлення платіжного законодавства – основний пріоритет центробанку. Національний банк очікує на ухвалення Парламентом законопроекту «Про платіжні послуги», який здатний повністю оновити та змінити платіжний ландшафт в Україні. Крім того, цей документ передбачає впровадження в Україні концепції відкритого банкінгу (Open banking), що стане потужним поштовхом для розвитку фінтеху.

Ще один крок у бік розвитку фінтеху – створення Регуляторної пісочниці НБУ. Фактично йдеться про створення безпечного тестового середовища, в якому фінтех-компанії будуть випробовувати свої ідеї, інноваційні продукти.

Наступний глобальний проект – переведення платіжної інфраструктури України на міжнародний стандарт ISO20022. Це надасть банкам та бізнесу нові можливості, здешевить транзакції, підвищить гарантованість їхнього доставлення та безпеку. Також запланований перехід системи електронних платежів НБУ (СЕП) на цілодобовий режим роботи (сьогодні вона працює у режимі 23/7).

Центробанк також продовжує працювати над розвитком дистанційної ідентифікації клієнтів фінустанов, зокрема розвиває Систему BankID НБУ. Зараз онлайн-послуги з використанням системи доступні вже для 99% користувачів платіжних карток, оскільки до неї підключені 34 банки-ідентифікатори (зокрема, всі системно важливі банки).

Нещодавно регулятор оновив свою інституціональну Стратегію – Стратегію НБУ до 2025 року. Один з її ключових напрямів – цифрові фінанси як драйвер для цифровізації економіки.

«Ми будемо розвивати інноваційну безготівкову економіку, продовжимо розширювати частку безготівкових розрахунків, підвищувати рівень фінансової інклюзії та забезпечувати кібербезпеку фінансового сектору. Це наші основні завдання», – наголосив Кирило Шевченко.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: