Стандарти GRI для прийняття інвестиційних рішень

Як свідчить практика, 75% керівників світових інвестфондів вважають, що показники сталого розвитку компанії впливають на її інвестиційну привабливість.

Надання нефінансових показників у річних звітах компаній стає все більш поширеним у світі. При цьому з новим форматом стандарту GRI (Global Reporting Initiative) створювати звітність в області стійкого розвитку буде легше і зрозуміліше.

МЕТА НОВОГО СТАНДАРТУ

За інформацією компанії Baker Tilly, GRI є незалежною міжнародною організацією, яка з 1997 року займається розробкою стандартів для корпоративних звітів у сфері стійкості. Мета GRI – допомагати підприємствам, державним та іншим організаціям вимірювати, оцінювати і доносити до громадськості рівень впливу їхньої діяльності на навколишнє середовище. У цивілізованих країнах цей показник є важливим фактором прийняття інвестиційних рішень. Близько 80% публічних нефінансових звітів у світі складаються з використанням стандартів GRI.

Ще у жовтні 2016 року було оголошено про початок використання нового модульного стандарту GRI при створенні звітності у сфері сталого розвитку. Новий стандарт покликаний стати єдиною формою надання нефінансової інформації в звітах компаній всіх галузей. З його допомогою організація з будь-якої точки світу зможе максимально відкрито показати вплив своєї діяльності на економіку, навколишнє середовище і суспільство. Створення звітності в такому вигляді сприятиме більш усвідомленому прийняттю рішень компаніями. А це, в свою чергу, допоможе досягненню цілей сталого розвитку, прийнятих Організацією Об’єднаних Націй.

Модульні GRI стандарти є останньою версією формату розкриття інформації в нефінансових звітах. Формування даної структури відбувалось упродовж 15 років, протягом яких стандарти GRI еволюціонували під впливом безлічі зацікавлених сторін. Новий стандарт розроблений на основі Інструкції GRI G4 – найбільш вживаного на даний момент у світі формату надання звітності в сфері сталого розвитку. За планом новий стандарт повинен повністю замінити Інструкцію GRI G4 до 1 липня 2018 року.

У розробці нових стандартів GRI брали участь багато зацікавлених осіб з різних сфер діяльності. Серед них – представники бізнесу, профспілок, урядових організацій, інвесторів, громадянського суспільства, фахівців-практиків з наукових кіл і сфери сталого розвитку, а також співробітники Глобальної ради за стандартами в галузі сталого розвитку (GSSB). Це підтверджує прагнення GRI до того, щоб принципи сталого розвитку стали невід’ємною частиною процесу прийняття стратегічних рішень в кожній компанії.

МОДУЛЬНА СТРУКТУРА

Новий стандарт GRI складається з 36 модулів: 3 універсальних і 33 спеціалізованих, що стосуються конкретних аспектів діяльності компанії. При виборі спеціалізованих модулів організація керується принципом матеріальності, тобто розкриттям тих тем, які відображають ключові напрямки компанії в сфері сталого розвитку. Ця інформація повинна враховувати інтереси не лише акціонерів, але й інших залучених до діяльності компанії осіб.

Три універсальні стандарти містять інформацію про принципи та базові вимоги підготовки звіту, загальні елементи для розкриття, а також роз’яснюють підходи менеджменту до вирішення питань сталого розвитку.

У кожної компанії є вибір: підготувати нефінансову звітність відповідно до базових вимог стандарту GRI або створити всеосяжний комплексний звіт. Можна обмежитися розкриттям окремих тем. Завдяки такій структурі інформація про роль компанії в стійкому розвитку – як позитивну, так і негативну, стане більш помітною. Наприклад, існують окремі модулі для надання даних щодо викидів парникових газів, використання енергетики та водних ресурсів, а також модулі щодо прийнятих в компанії стандартів трудової практики. Новий формат GRI дозволяє оновлювати окремі модулі в залежності від вимог ринку або в зв’язку з оновленням принципів сталого розвитку, при цьому не змінюючи інші пункти звіту.

Більшість великих світових компаній регулярно публікують нефінансову звітність. Впровадження нових стандартів допоможе розширити коло організацій, зацікавлених у створенні подібних звітів. Тепер навіть представники малого бізнесу можуть показувати всю необхідну інформацію про себе зацікавленим особам – інвесторам, клієнтам і співробітникам.

Нова модульна структура стандартів GRI – це майбутнє нефінансової звітності на найближчі роки. Їхнє впровадження і застосування не лише свідчить про те, що компанія дотримується європейських стандартів ведення бізнесу, а й дбає про репутацію, підвищуючи таким чином свою цінність в очах потенційного інвестора.

Більш детально – у GRI Standards

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: