У небанківському фінсекторі існують проблеми із прозорістю структури власності

Більшість учасників небанківського ринку чекає «останнього дня», щоб розкрити інформацію про свої структури власності. До такого висновку прийшли фахівці Національного банку, враховуючи кількість компаній, які вже звернулися до регулятора. Про це йдеться на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

Сьогодні лише 10 страховиків та 39 фінкомпаній подали необхідні документи, а деякі компанії надали не повний пакет документів, а лише один чи кілька.

Директор Департаменту ліцензування НБУ Олександр БЕВЗ закликав учасників ринку не баритися та вчасно – до 17 червня – подати повну інформацію. За його словами, цілком зрозуміло, що у гравців небанківського ринку виникають запитання щодо вимог до розкриття структур власності. Це нові правила. Тому Національний банк намагається максимально повно відповісти щодо кожного конкретного випадку та допомогти компаніям адаптуватися.

«На жаль, зараз ми бачимо невтішну ситуацію із розкриттям та прозорістю структур власності. Наприклад, на страховому ринку ситуація виявилася гіршою, ніж наші попередні оцінки. Структури власності понад 100 страховиків мають ознаки непрозорості. Крім цього, ми бачимо пряму залежність: якщо структура власності установи непрозора, то вона зазвичай не виконує й інших вимог законодавства та нормативно-правових актів. Часто проблема на одному із «фронтів» означає й проблеми за іншими напрямками», – зазначив Олександр Бевз.

Національний банк закликає подавати документи про структури власності, навіть якщо вони не відповідають вимогам. Адже, якщо учасник ринку повідомить до дедлайну, що його структура власності не відповідає вимогам, то він виграє собі час. Фактично ці компанії отримають ще до чотирьох місяців, щоб вирішити проблему унормувати свою структуру.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: