На платіжному ринку підвищиться рівень кіберзахисту

Національний банк підвищує рівень інформаційної безпеки та кіберзахист у сфері переказу коштів, інформує його прес-служба.

З метою посилення надійності та ефективності роботи платіжних систем регулятор встановлює чіткі вимоги до учасників платіжного ринку щодо:

– побудови системи захисту інформації та забезпечення кібербезпеки;

– порядку дій під час виявлення кібератак, що знижують надійність функціонування платіжних систем.

Відповідні новації викладені в Постанові Правління НБУ від 19 травня 2021 року №43 «Про затвердження Положення про захист інформації та кіберзахист в платіжних системах», яка набрала чинності з 29 травня 2021 року.

Вимоги Постанови поширюються на:

– платіжні організації платіжних систем, створених резидентами України;

– операторів послуг платіжної інфраструктури;

– учасників платіжних систем.

Постанова передбачає:

– упровадження ризик-орієнтованого підходу до захисту інформації залежно від суми можливих збитків (вимоги до ключових учасників платіжного ринку посилюватимуться);

– установлення вимог до використання засобів захисту інформації;

– визначення політики управління доступом;

– підвищення рівня безпеки платіжних послуг для користувачів.

Це дасть можливість мінімізувати кількість інцидентів інформаційної безпеки та кіберінцидентів у сфері переказу коштів, урегулювати питання використання засобів захисту інформації, а також пришвидшити процес модернізації існуючих платіжних систем з урахуванням сучасних технологій захисту інформації.

Водночас учасники платіжного ринку матимуть комфортний перехідний період (наступні 12 місяців), щоб доопрацювати свої внутрішні процедури й документи щодо інформаційної безпеки та кіберзахисту й привести свою діяльність у відповідність до вимог цієї Постанови.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: