Нацбанк класифікуватиме бізнес-моделі страховиків

НБУ під час зустрічі зі страховими компаніями презентував огляд ринку за минулий рік, а також результати нагляду за підсумками роботи страховиків у 2020 році, йдеться на офіційній сторінці регулятора у Facebook.

Карантин вплинув на страховий ринок, проте помірно. Торік продовжилася тенденція до зростання показників страхових премій – приріст становив 12%, також зросли й виплати страхових відшкодувань – на 9%.

Крім цього, у 2020 та у 2021 році продовжувався тренд щодо скорочення кількості страховиків. Насамперед, через добровільну відмову від ліцензій та вихід з ринку за власною ініціативу. За останні 11 місяців кількість страховиків скоротилася на 24 компанії. Декілька страховиків пішли з ринку добровільно після того, як Національний банк склав акти про порушення вимог законодавства.

Минулого та на початку цього року спостерігалася тенденція – фінансовий стан низки страховиків продовжував погіршуватися. У березні Нацбанк склав 46 актів про порушення страховиками нормативів і 7 актів через неподання компаніями звітності до регулятора.

У результаті, НБУ розглянув ці акти про порушення та застосував до низки компаній заходи впливу: 20 компаній зобов’язав усунути порушення, ще 17 компаніям тимчасово зупинив ліцензії. 7 – за неподання звітності, ще 10 – за порушення нормативів (з них одному страховику життя та чотирьом ліцензіатам ОСЦПВ).

Під час зустрічі фахівці Національного банку також розповіли про роботу над класифікацією бізнес-моделей страховиків, яку регулятор розпочав у 2021 році.

Питання бізнес-моделей важливе для регулятора тому, що від стійкості та життєздатності бізнес-моделі напряму залежить платоспроможність компанії, а отже – і захищеність клієнтів.

Національний банк вже розіслав запити страховим компаніям та попросив надати упродовж місяця інформацію про свої бізнес-моделі. Деякі компанії вже відгукнулися та подали інформацію, а саме інформацію за трьома характеристиками: хто клієнт, які продукти пропонує компанія, які канали продажу використовує.

Регулятор чекає інформації від страховиків. З висновків, які можна зробити вже зараз: бізнес-моделі страхових компаній змінюються з року в рік. Так, близько 20 компаній мали суттєві зміни у структурі видів страхування, категорій клієнтів, видів діяльності у 2020 році, якщо порівняти із 2019 роком.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: