Нацкомфінпослуг вдосконалює правову базу страхового ринку

Комісія оприлюднила ряд проектів нормативних актів щодо перестрахування та страхування життя.

Першим є проект Розпорядження «Про внесення змін до Порядку реєстрації договорів перестрахування та надання страховиками (цедентами, перестрахувальниками) інформації про укладені договори перестрахування з страховиками (перестраховиками) нерезидентами».

Його розроблено з метою скорочення обсягу документів, які подаються страховиками при реєстрації договорів перестрахування, а також змін до договорів перестрахування, укладених із страховиками (перестраховиками) нерезидентами, які були зареєстровані в Нацкомфінпослуг, та приведення Порядку у відповідність до норм Положення про застосування іноземної валюти в страховій діяльності, затвердженого постановою Правління НБУ від 11.04.2000 р. №135, оскільки 1.11.2016 р. Постановою Правління НБУ №398 були затверджені Зміни до Положення про застосування іноземної валюти в страховій діяльності.

Зазначеною Постановою було скорочено перелік документів, які надаються страховиками та страховими (перестраховими) брокерами уповноваженим банкам для купівлі та/або перерахування іноземної валюти за договорами страхування (перестрахування), та виключено вимогу щодо подання для купівлі іноземної валюти копій договорів перестрахування, зареєстрованих Нацкомфінпослуг і засвідчених виключно в нотаріальному порядку. Натомість вимагається подання копій договорів перестрахування, зареєстрованих Нацкомфінпослуг і засвідчених страховиком.

Також Комісія оприлюднила проект свого Розпорядження «Про затвердження Вимог до методики розрахунку викупної суми за договором страхування життя», доопрацьованого з урахуванням зауважень та пропозицій учасників страхового ринку.

Зазначений проект підготовлено з метою забезпечення реалізації майнових прав страхувальника за договором страхування життя щодо отримання справедливого розміру викупної суми у разі припинення дії договору страхування життя, а також вдосконалення прозорості умов страхування в частині визначення розміру викупної суми при укладанні договорів страхування.

Документом передбачено встановлення базового розміру викупної суми, нижче якого викупна сума не може бути встановлена страховиком у разі, якщо умовами договору чітко не передбачено визначення викупної суми.

Такий механізм дозволить страховикам покращити якість надання послуг, що позитивно позначиться на репутації страховиків, сприятиме популяризації ринку та дозволить страховикам збільшити кількість своїх клієнтів.

Більш детально – у проектах Змін до Порядку реєстрації договорів перестрахування та надання страховиками (цедентами, перестрахувальниками) інформації про укладені договори перестрахування з страховиками (перестраховиками) нерезидентами та Вимог до методики розрахунку викупної суми за договором страхування життя

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: