Іноземні інвестиції в українські ОВДП рекордно зросли

Про це йшлося на віртуальній конференції з іноземними інвесторами, присвяченій двом рокам приєднання України до міжнародного депозитарію Clearstream, передає прес-служба Міністерства фінансів. 

27 травня 2019 року міжнародний центральний депозитарій цінних паперів Clearstream приєднав український ринок до своєї мережі через рахунок, відкритий в Депозитарії Національного банку, та зробив українські державні цінні папери доступними у своїй системі розрахунків. Це привело до рекордного зростання обсягів інвестицій в українські ОВДП з боку іноземних інвесторів: за два роки портфель ОВДП у власності нерезидентів зріс на 54,3 млрд. грн. Станом на 2 червня 2021 року загальна сума ОВДП у власності іноземних інвесторів становила 98,3 млрд. грн. або 9,8% від загального обсягу ОВДП, що знаходиться в обігу. На піку вкладень у лютому 2020 року портфель нерезидентів складав 129 млрд. грн. (15,8% від загального обсягу ОВДП).

Протягом двох років завдяки відкриттю лінку з Clearstream та збільшенню інвестицій в ОВДП з боку іноземних інвесторів Мінфіну вдалось зменшити валютний ризик державного боргу завдяки збільшенню частки державного боргу в національній валюті (з 36,5% станом на кінець травня 2019 року до 39% станом на кінець травня 2021 року) та ризик рефінансування державного боргу завдяки продовженню середньозваженого строку до погашення ОВДП з приблизно 6 місяців у січні-травні 2019 року до 1,5 років у січні-травні 2021 року.

Протягом двох років роботи лінку Мінфін вперше розмістив довгострокові ОВДП в гривні зі строком погашення в 2025 році та 2027 роках. Крім цього, середньозважена дохідність за гривневими ОВДП суттєво знизилась – з 18,7% у січні-травні 2019 року до 11,2% у січні-травні 2021 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: