У сфері продажу активів неплатоспроможних банків зафіксовано рекорд

Фонд гарантування вкладів у травні 2021 року провів успішні аукціони з продажу активів банків, що ліквідуються, на загальну суму понад 996 млн. грн. Про це йдеться у повідомленні ФГВФО. 

Ця сума продажу активів за місяць стала рекордною, зафіксованою упродовж останніх трьох років. Загалом у травні проведено 581 відкритий електронний аукціон, із них 46 – результативні. Решта торгів не відбулися через відсутність учасників, зацікавлених у купівлі майна.

У Фонді зазначають, що його мета – максимально швидко та дорого продати активи банків, що перебувають у ліквідації, оскільки значна їх частина швидко знецінюється з часом. Тому ФГВФО завжди прагне знайти баланс між швидкістю продажу активів та їх ціною, щоб виручити якомога більше грошей для задоволення вимог кредиторів банків. Усі кошти, отримані від продажу активів збанкрутілих банків, Фонд спрямовує на розрахунки з їх кредиторами.

Загалом у травні успішними були аукціони з продажу активів 12 банків.

Станом на 1 червня 2021 року за результатами 46 успішних аукціонів уже отримано оплату за 15 лотами на загальну суму 99,1 млн. грн., за шістьма з них укладено договори купівлі-продажу активів на суму понад 5 млн. грн. Окрім цього, протягом травня від безпосереднього продажу активів фізичним та юридичним особам виручено 317238 грн.

Аукціони з продажу активів проходять в електронній системі «Prozorro.Продажі» та на міжнародних майданчиках, за відкритою і прозорою процедурою. Кожен бажаючий може взяти участь у торгах, окрім позичальників і поручителів за кредитами. Переможцем аукціону стає той, хто запропонує найвищу ціну за лот.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: