В Україні з’явиться Національна біржа з торгівлі капіталом та товарами

Підписано Меморандум щодо національного механізму біржової торгівлі на ринках капіталу та організованих товарних ринках, передає прес-служба НКЦПФР.

Підписантами Меморандуму виступили Уряд України, Європейський банк реконструкції та розвитку, Американська торговельна палата в Україні та Агентство США з міжнародного розвитку.

Ідея створення в Україні універсального хабу для енергетичних, аграрних та фінансових активів NEXT UKRAINE (Національна біржа з торгівлі капіталом та товарами) – це новий етап у житті української фінансові системи, який передбачає інтеграцію нової платформи в архітектуру існуючої ринкової інфраструктури.

«Наразі ми говоримо про домовленість щодо створення основи для подальшої співпраці усіх зацікавлених сторін процесу та подальшу розробку форм та суті універсального хабу, адаптованого в українські ринкові реалії», – зауважив Голова НКЦПФР Руслан МАГОМЕДОВ.

У майбутньому такий проект може надати учасникам ринку можливість здійснювати хеджування своїх ризиків шляхом торгівлі деривативами, що принесе величезну користь як українським, так і міжнародним виробникам та трейдерам.

Проект NEXT передбачатиме бездоганну юридичну будову, сучасні структурні одиниці та ефективне регулювання з боку профільних державних інституцій. Регуляторний нагляд, співпраця та новітні технології – це запорука ритмічного та прозорого функціонування ринків.

«Впевнений, що після завершення техніко-економічного обґрунтування всі сторони проекту будуть мати значно більше ґрунтовної інформації щодо перспектив та можливих форм його реалізації», – додав очільник Комісії.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: